TOGG Fabrikası Nerede?

Togg fabrikasının bulunduğu yer, yerli otomobilin üretim sürecine ilişkin bilgi sahibi olmak isteyen yerli ve yabancı tüketiciler ile diğer sektör temsilcileri tarafından sıklık ile araştırılıyor. 2020 yılında temel atma töreni gerçekleştirilen yerli firma, 4 yıllık sürenin ardından faaliyete geçmek için geri sayıma başladı.

Bursa ilinin Gemlik ilçesinde bulunan Togg fabrikası için 18 Temmuz 2020 tarihinde inşaata başlama töreni düzenlendi. O zamandan bu zamana yerli ve doğuştan elektrikli aracın üretimi için hazır hale getirilmeye çalışılan fabrikanın, 2022 yılının haziran ayında tamamlanacağına yönelik hedef koyulmuştu. Temmuz ayının tamamlanmak üzere olduğu şu günlerde Togg fabrikasının tamamlanmasına ilişkin konulan hedefin gerçekleşip gerçekleşmediği sıklık ile sorgulanmaya devam ediyor.

Togg Fabrikası Tamamlandı Mı?

Togg fabrikasının bitiş tarihi, yerli otomobile ilişkin gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüketiciler, sektör temsilcileri ve diğer yabancı basın organları tarafından merak ile bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda boyahane ve montaj alanının tamamlanmak üzere olduğunu duyuran Togg, merakların giderilmesi için yeni bir paylaşım daha yaptı.

2020 yılında inşaat atma töreni düzenlenen Togg Gemlik Fabrikası’nın, Haziran 2022 tarihinde bitirilmesi ve temmuz ayının sonu itibari ile de deneme üretimlerine geçmesi planlanmıştı. Nitekim planlamanın dışına çıkılmadı ve yerli firma, Gemlik Tesisi’nin tamamlandığını duyurdu.

Togg Twitter’dan Paylaştı!

Togg’un Twitter paylaşımı, kısa süre içerisinde on binlerce beğeni ve yorum aldı. Resmi Twitter hesabından sık sık paylaşımlarda bulunan yerli firma, iki gün önce yeni bir paylaşım daha yayınladı. Firma, 18 Temmuz 2020 tarihinden bu zamana kadar fabrikanın inşa sürecinde kat edilen gelişmeleri ve fabrikanın son halini içeren uzun bir video yayınladı. Togg, paylaştığı videoya şu notu düştü: “Deneme üretimine geri sayım başladı. Şimdi Gemlik’te deneme üretimine hazırlık zamanı. İşte 2 yıl boyunca Yeni Lig Gemlik çalışmaları…”

Togg Fabrikasının Büyüklüğü Ne Kadar?

Togg Fabrikasının Büyüklüğü Ne Kadar?

Togg fabrikasının büyüklüğü, aracın seri üretime geçmesini bekleyen milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Daha önce yapılan açıklamalara göre Togg’un Gemlik Tesisi’nin kurulduğu alanın 1,2 milyon metrekare büyüklüğünde olduğu bildirildi. Fabrikanın kapalı alanının büyüklüğü ise 230 bin metrekare olduğu açıklandı.

Togg Fabrikasında Test Pisti!

Togg fabrikasının test pisti, uzun süre televizyonlarda ve diğer basın organlarında konuşulmaya devam etti. Aracın hız testlerinin rahatlık ile yapılması için kurulan test pistinin inşaatı tamamlandı ve kullanıma açıldı. Yerli otomobil için aynı bölgede inşa edilen test pisti, 1,6 kilometre uzunluğunda.

Togg Deneme Üretimleri Nasıl Yapılacak?

Togg’un deneme üretimi, herkes tarafından sabırsızlık ile bekleniyor. Mayıs ayının sonunda parçalı deneme üretimlerine başlayan robotlar, deneme üretimlerine geçiş aşaması için her şeyin hazır olduğunu göstermişlerdir. Togg’un deneme üretimleri çoğunluk ile robotlar ile yapılacak ve üretimde 208 robot görev alacak. Bantta yer alan her araç için 3 dakika ayrılacak.

Togg Ne Zaman Seri Üretime Geçecek?

Togg’un seri üretime geçeceği tarih, araca sahip olmak isteyen tüketiciler ve diğer yetkililer tarafından heyecan ile bekleniyor. Yapılan son resmi açıklamalara göre Togg, 29 Ekim tarihinde açılışı yapılacak olan Gemlik Tesisi ile birlikte seri üretime başlayacak.

Togg Ne Zaman Trafiğe Çıkacak?

Togg’un trafiğe çıkacağı tarih, şimdiden merak konusu oldu. Deneme üretimlerinde bir sıkıntı çıkmaması ve planlanan tarihte seri üretime geçilmesi durumunda Togg, 2023 yılının ilk üç ayı içerisinde C segment SUV modeli ile trafikte olacak.

Togg’un Satış Fiyatı Belli Oldu Mu?

Togg’un fiyatı, henüz belli olmadı. CEO Mehmet Gürcan Karakaş, Togg’un fiyatının pazar tarafından belirleneceğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu