Tesla ve TOGG karşılaştırma

Tesla ve TOGG karşılaştırma yazı ile sizlerleyiz. Türkiye'nin merakla beklediği yerli otomobil atağı 2019 aralık ayıyla tanıtılan TOGG olmuştu. Bu gelişme tüm herkesi heyecanlandırmış, elektrikli olarak üretilecek olan TOGG diğer elektrikli otomobiller ile karşılaştırılmaya başlanmıştı.

Tesla ve TOGG karşılaştırma yazı ile sizlerleyiz. Türkiye’nin merakla beklediği yerli otomobil atağı 2019 aralık ayıyla tanıtılan TOGG olmuştu. Bu gelişme tüm herkesi heyecanlandırmış, elektrikli olarak üretilecek olan TOGG diğer elektrikli otomobiller ile karşılaştırılmaya başlanmıştı.

Bildiğimiz üzere elektrikli otomobil denince de akla şu an ilk olarak Tesla gelmektedir. Tesla ile bu gün aynı klasmanda üretilen Elektrikli yerli otomobil TOGG karşılaştırması yapacağız. Bu yazıyı bizim yerli otomobilimiz piyasada kimlerle yarışıyor onu daha net görmek için oluşturdum. Yerli otomobil sitesi olarak TOGG’un diğer oto otomobiller karşısındaki gücünü görmemizi sağlayacak karşılaştırmamıza bakalım.

Tesla ve TOGG karşılaştırması

TOGG ve Tesla karşılaştırma için hemen aşağıda bulunan tablo bizlere ışık tutacaktır. Hemen hemen tüm özellikleri, batarya kapasitesi, pil ömrü vs bilgilerin yer aldı karşılaştırma sizlerle.. Tabloda Tesla X modelini ve TOGG için de C-SUV modelini karşılaştırdık. Bu tabloyu inceleyelim.

Tesla ve TOGG karşılaştırması;

Tesla ve TOGG karşılaştırma

TOGG ve Tesla Karşılaştırması içinde rakibine çok yakın değerlere sahip olarak piyasaya giriyor desek yeridir. Tabi ki de şu an elektrikli otomobilde zirve olan Tesla ile yarışmak mümkün görünmüyor. Ama ilerleyen zamanda neden olmasın denilecek kadar yakın değerlere sahip TOGG başarısı ortadadır. Bizim bu pazara bu seviyede girmemiz gerçekten de otomotiv sektöründe geri kalmayacağımız anlamına geliyor. Bunun için de desteklerimizi her zaman göstermeliyiz.

Video ile karşılaştırmak için;

Bu tip karşılaştırmalarımız devam edecektir. Ülkemizde yeni bir devrin başlangıcı olan TOGG elektrikli otomobillerini desteklemeye devam edelim. Bu arada yavru vatan Kıbrıs’ın Yerli otomobili Günsel ile karşılaştırmamızı da inceleyiniz. TOGG vs Günsel Karşılaştırma yazısı sizlerle..

Tesla ve TOGG karşılaştırma yazısından sonra Önerilen İçerik; Yerli otomobil fabrikasında veya tasarım geliştirme aşamasında çalışmak isterseniz  Yerli otomobil fabrikası iş başvurusu balantısından detayları öğrenebilir formda CV bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

4 Yorum

  1. Merakla bekliyoruz TOGG’u banka kredileri ile fahiş fiyata alınan yabancı araçlardansa kendi aracımızı tercih ederiz. Devlet memurları olarak beklemedeyiz. Fiyatlar umarım düzgün olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu