Tesla Cybertruck Rezervasyonları Çılgın Sayılara Ulaştı!

Tesla Cybertruck Rezervasyonları Çılgın Sayılara Ulaştı! Yazımızda sizlere Kaç adet Tesla Cybertruck Rezervasyonu yapıldı? Bu konu hakkında detaylar sunacağız.

Tesla Cybertruck Rezervasyonları Çılgın Sayılara Ulaştı! Yazımızda sizlere Kaç adet Tesla Cybertruck Rezervasyonu yapıldı? Tesla Cybertruck Rezervasyonları hakkında detaylar sunacağız. Ancak nihai tasarım henüz gösterilmedi ve üretim veya teslimat konusunda resmi bir bilgimiz yok. Tesla Cybertruck’ın prototip formunda gösterilmesinin üzerinden neredeyse iki yıl geçti.

O sırada Elon Musk, Cybertruck üretiminin 2021’de satışa çıkacağını iddia etmişti, ancak yarı iletken çip sıkıntısı gecikmelere neden olmaya devam ettiği için bu yıl satışı henüz görünmedi. Konsept halinde gördüğümüz modelin de nihai üretim tasarımını hala açıklamadı.

Tesla Cybertruck Rezervasyonları Çılgın Sayılara Ulaştı!

Buna rağmen Tesla, Cybertruck için şimdiden bir milyonun üzerinde rezervasyon aldı.  Tesla‘nın Tesla Cybertruck Rezervasyonları 1.254.872 ön sipariş aldığını ve her siparişin teslim edilmesi durumunda ise 79 milyar dolar getirisi olduğunu doğruladı.

Nihai tasarımın henüz gösterilmediğini düşündüğünüzde bunlar çok etkileyici rakamlar. Karşılaştırma için, Ford kısa süre önce F-150 Lightning’in Mayıs ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 120.000’den fazla ön siparişe  sahip olduğunu duyurdu.

Tesla Cybertruck Rezervasyonları Çılgın Sayılara Ulaştı

Cybertruck’ın en popüler çeşidi, toplam rezervasyonların yüzde 48’ini oluşturan Çift Motorlu konfigürasyondur. Bu konfigürasyonda Cybertruck, tek bir şarjla 300 mile yani 482 Km ye kadar seyahat edecek ve 0-60 mph’den 4,5 saniyede hızlanacak modeli oldu. Fakat 39.000 $ ‘dan başlayan Tek Motor, Cybertruck’ın en uygun fiyatlı versiyonudur. Ancak ön siparişlerin sadece yüzde yedisini oluşturan kısım bu modeli tercih etti. Bu ön siparişte Cybertruck, tek bir şarjla 250 milin (402 km) üzerinde yol kat edecek ve 6.5 saniyede 0-60 mil hıza çıkacak.

Her rezervasyonun mutlaka bir satışa dönüşmeyeceğine dikkat etmek önemli ama yine de Cybertruck’a olan çılgın talebi göstermektedir. Henüz sipariş verdiyseniz, uzun bir beklemeye hazırlanın çünkü olağanüstü talep, kaçınılmaz olarak teslimat gecikmelerine neden olacaktır.

Rezervasyon sayıları etkileyici derecede yüksek olsa da Tesla, Cybertruck’ın tek bir müşteri listesi yada net bir rakam paylaşmadı. Geçen ay Tesla’nın araç mühendisliğinden sorumlu başkan yardımcısı Lars Moravy, Cybertruck’ın bu yılın sonlarında üretimin “beta aşamalarına” gireceğini, bu nedenle teslimatların en erken gelecek yıla yani 2022 yılına kadar başlamasını beklemediğini söyledi. Tesla Cybertruck Rezervasyonları 1.254.872 ön sipariş rakamına ulaşmış fakat henüz tanıtılmamış konsept aşamada olan bir model için bu ön sipariş sizce nasıl değerlendirilmelidir?

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu