TOGG Fabrikasının İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu çalışmaları son hızıyla sürüyor. TOGG tesisleri kuşbakışı görüntülendi. İşte detaylar...

TOGG Fabrikasının İnşaatı Hızla Devam Ediyor! Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) çalışmaları hızla devam ediyor. Bursa’nın Gemlik ilçesinde geniş bir araziye kurulu TOGG fabrikasında da inşaat süreci hızla sürdürülüyor. Yerli otomobil TOGG’un seri üretim bandına alınacağı bu fabrikada tesisin yüzde 70’i tamamlandı. Geçtiğimiz günlerde TOGG resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, montaj ve boya bölümlerinde tanklar yerleştirildiği belirtilmişti.

TOGG Tesislerinde Kuşbakışı Görüntü

TOGG Tesislerinde Kuşbakışı Görüntü

TOGG’un Gemlik’te konuşlanan fabrikasında kuşbakışı bir görüntü alındı. Ulusal basında geniş yankı bulan TOGG fabrikasının son hali vatandaşları heyecanlandırmaya yetti. Tesislerde inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği öğrenildi. Boya tesisi, gövde tesisi ve montaj tesisi olmak üzere 3 bölümde inşaat sürecinin devam ettiği belirtildi. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, son açıklamasında fabrikanın boya tesisinde 14 bin 500 ton çelik montajının tamamlandığını ifade etmişti.

Fabrikanın son durumuyla ilgili gelen bilgilere göre, tesiste 33 bin metrekare çatı katı panellerinin montajı da tamamlandı. TOGG fabrikasına havadan çekim yapılırken, tesislerin son hali görüntüleri izleyenlerde heyecan yarattı. Yetkili isimler TOGG fabrikasında üretim hattı ve boya tanklarının yerleştirilmesi süreçlerinde sona gelindiğini söyledi. Öte yandan fabrikada önemli bir bölümü oluşturan gövde tesisinde ise 5 bin 300 ton çelik montajının tamamlandığı, 36 bin metrekare çatı panel montajının sona erdiği öğrenildi.

5 Farklı Segmentte TOGG Üretilecek

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, 2030 yılına geldiğimizde 5 farklı segmentte 1 milyon 80 bin araç üretmeyi planladıklarını söyledi. Bu üretim süreci içinde TOGG ihracatı için 18 ay beklenileceğini daha sonra yurt dışı piyasalara açılacaklarını ifade etti. TOGG gelişimine katkı sağlayan tüm tedarikçilerin belirlendiğini kaydeden Karakaş, ilk etapta yüzde 51 yerli oranıyla pazara çıkılacağını belirtti. TOGG daha sonra zaman içinde geliştirmelerle yerlilik oranını artıracak ve 3 yıl içinde yüzde 68 yerli olarak piyasaya sürülecek.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu