İlk 142 TOGG aracı büyükelçilere verilecek!

Bu gün sizlere haber kategorisinde İlk 142 TOGG aracı büyükelçilere verilecek! Haberini yaptık. Ön gösterim olarak tarihin değişmediğini yıl sonunda ön gösterim araçlarının gösterileceği...

Bu gün sizlere haber kategorisinde İlk 142 TOGG aracı büyükelçilere verilecek! Haberini yaptık. Ön gösterim olarak tarihin değişmediğini yıl sonunda ön gösterim araçlarının gösterileceği ve faaliyetlerin başlayacağı diğer yıl ise seri üretime başlanacağını Bakan Varank açıkladı.

İlk 142 TOGG aracı büyükelçilere verilecek!

Bakan Varank İlk 142 TOGG aracı büyükelçilere verilecek!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank şu açıklamalarda bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilde takvimle uyumlu gidildiğini, ön gösterimin bu yılın sonunda yapılacağını, 2022’de de araçların seri üretim bandından ineceğini söyledi. Bakan Varank, “İlk çıkan araçlardan dünyadaki bütün büyükelçiliklerimize göndermek istiyorum. Bulundukları ülkelerde bizim otomobilimizle gezsinler, gururla binsinler” dedi

Ayrıca Yerli Otomobil de takvim söylendiği gibi işliyor. TOGG 2022 de bant’dan inecek. Artık TOGG ulaşılabilir olacak ve satış aşamaları için faaliyetler başlayacak. Yani TOGG için bu adımdan sonra da satış adımları başlayacak denildi.

Öneri: TÜVTÜRK Araç muayene istasyonunda kredi kartı geçerlimi? 2021

Sözlerini devam ettiren Bakan Varank; Bana kalırsa TOGG otomobilini dünyaya duyurmak için de, Otomobillerin ilk üretilen 142 tanesini ise tüm büyük elçilere vermemiz lazım. Çünkü yerli üretim otomobilimizi diğer devletler görmeli. Bizim otomobilimizi dünyaya göstermemiz lazım. Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu