2021 İkinci elde en çok tercih edilen 10 otomobil modeli

2021 yılında İkinci elde en çok tercih edilen 10 otomobil modeli hangisi bu soruyu açıklayacağız. 2021 yılında 2. el piyasasında en çok tercih edilen otomobil modelleri belirlendi.

Bu yazımızda size 2021 yılında İkinci elde en çok tercih edilen 10 otomobil modeli hangisi bu soruyu açıklayacağız. 2021 yılında 2. el piyasasında en çok tercih edilen otomobil modelleri belirlendi. Bizde sizler için bu modelleri sıraladık. Şimdi yazımızın detaylarına bakalım.

İkinci elde en çok tercih edilen 10 otomobil modeli

Listemizi merak edenler olacaktır. Az çok da en çok tercih edilen modeli tahmin edebilirsiniz. Ülkemizde ikinci el fiyatları baya artış yaşatmış daha sonra da bir duraklama dönemi yaşamıştır. Şimdi ise tekrardan fiyatlar makul derecede azaldıktan sonra da otomobil satışları tekrardan artış yaşamış oldu. Şimdi de bu satışlar yaşanırken 2. El piyasasında en çok hangi model satıldı? En çok hangi model tercih edildi bunu cevaplayalım.

İkinci el otomobil modelleri arasında nn çok tercih edilen Renault Megane oldu. Verilere göre birinciliği Megane Touch paketine ve 1.5 dCi motora sahip olan seçeneği kaptı. Bunu da ikinci sırada olan Fiat Egea takip ederek başarılı bir 2. el satışı yaşadılar. Bu modelde de en çok tercih edilen paketi ise 1.3 Multijet motorlu, Easy paketi oldu. 3. Otomobil ise yine Fiat ailesinin bir diğer üyesi Fiat Linea oldu. Bu seride de  1.3 MultiJet motorlu ve Pop donanıma sahip olan model oldu.

Diğer model Sıralamaları ise aşağıda yer almaktadır.

İkinci elde en çok tercih edilen 10 otomobil modeli

Yukarıdaki sıralamayı da sizler için maddeler halinde yazmak istedik.

İkinci elde en çok tercih edilen 10 otomobil modeli sıralaması;

  1. Renault Megane
  2. Fiat Egea
  3. Fiat Linea
  4. Renault Symbol
  5. Volkswagen Polo
  6. Ford Fiesta
  7. Renault Clio
  8. Ford focus
  9. Seat Leon
  10. Volkswagen Golf

Yukarıdaki sıralamaya da bakacak olursak eğer değerlendirmemiz şu şekilde olacaktır. Bu araçlardan ilk sırayı Renault Megane alırken, marka ilk 10 listesine 3 tane model sokmayı başardı. Yani hem Megane, Clio ve Symbol modelini ikinci elde en çok satılan otomobil modelleri arasına koyan marka Renault oldu.

Diğer Firmalardan da Fiat başarısını da görebiliriz. İlk 3 otomobil arasında iki modeli yer almaktadır. Talep gören ikinci el otomobil modelleri arasında ilk 3 te Egea ve Linea yer almış oldu. Bu da Fiat’ın başarısını destekler nitelikte analizimiz dir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu