Hidrojenli Toyota Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız aldı

Hidrojenli Toyota Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız aldı. Evet korkulan hidrojenli araba tehlikeli midir?

Hidrojenli Toyota Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız aldı. Evet korkulan hidrojenli araba tehlikeli midir? Hidrojenli araç tankı patlar mı diye düşünülürken, Toyota’nın hidrojenle çalışan otomobili Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız alarak geçti.

Hidrojenli Toyota Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız aldı

Dünya elektrikli otomobil serüvenine hazırlanırken, bazı otomobil üreticileri de hidrojen ile çalışan otomobil denemelerini artırıyor. Bu otomobiller arasına katılan Toyota Mirai modeli de hidrojen ile çalışan araç olarak Euro NCAP testine tabi tutuldu.

Hidrojen yakıt tankı ile ilgili endişeler bulunsa da herhangi bir patlama vs gerçekleşmedi. Yakıt tankı çarpışma testlerinde hasar alsa da düşünülen gibi bir patlama yaşanmadı.

Her geçen gün daha da zorlayıcı olan Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız almak çok zor diyebilirim. Aşağıda ayrıntılı şekilde Euro NCAP sonuçları yer almaktadır.

Hidrojenli Toyota Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız aldı

Yukarıdaki sonuçlar şu şekildedir.

Yetişkin yolcu %88

Çocuk yolcu  %85

Yaya güvenliği %80

Güvenlik Yardımcısı %82

Bu sonuçlar NCAP güvenlik testi için gayet iyi sonuçlar demektir. Bu yüzden de Hidrojenli Toyota Mirai Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız almış oldu. Araç için yapılan tüm testleri de aşağıdaki videodan detaylı olarak izleyebilirsiniz.

Toyota Mirai Euro NCAP sitesinden de sonucu görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu