Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı

Yüzde yüz Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı. Bu haberimizin detaylarında sizlere GreenNcap testini başarılı bir şekilde geçen elektrikli Fiat 500 detaylarını hazırladık

Yüzde yüz Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı. Bu haberimizin detaylarında sizlere GreenNcap testini başarılı bir şekilde geçen elektrikli Fiat 500 detaylarını hazırladık. Test sonucunu da sizlere sunmak istedik. Gelin hep birlikte bu test sonuçlarına bakalım.

Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı

GreenNcap, bildiğimiz üzere elektrikli otomobilleri ve diğer içten yanmalı araçları doğa salınımı için inceleyen test kuruluşudur. NCAP kuruluşunun doğa için oluşturulmuş olan yan kuruluşudur. Burada egzoz ve CO2 salınımı değerleri kontrol edilerek puanlama yapılmaktadır. Tüm araçları bu firma test ederek, modelleri detaylı testten geçirmektedir.

Bu gün de sizlere haberimizde Fiat’ın yüzde yüz elektrikli olarak ürettiği 500 modeli için ise bu GreenNcap testinin nasıl geçtiğini ve kaç yıldız aldığını sunuyoruz. Fiat 500 için evet tüm testlerde başarılı çıkmasından ötürü GreenNcap kuruluşu bu modele tam olarak 5 yıldız vermiştir. Tüm testleri başarılı geçen model şu anda salınım bakımından en temiz araçlar arasında yerini almış oldu.

Bazı modeller bu testte elektrikli olmasına rağmen 3-4 yıldız almaktadır. Fakat elektrikli Fiat 500 ise bu testleri başarılı geçerek adını çevreci otomobiller arasına yazdırmayı başardı. Çok nadir olarak 5 yıldızla geçen modeller yer alıyor. Bu da Fiat için ayrıca prestij sağlamış oldu. Detaylara değinecek olursak da Yüzde yüz elektrikli otomobillerin enerji verimliliği diğer araçlara göre çok yüksek ve FIAT burada da tam puan aldı.

Green NCAP’in yalnızca egzoz emisyonlarına bakan ve yukarı akıştaki CO2’yi dikkate almayan mevcut değerlendirmesinde Fiat 500, zaten tam elektrikli olmasından dolayı Sera Gazı sütununda da maksimum puanlarla hat-trick yaparak testi 5 yıldızla tamamlamış oldu. Şimdi gelelim bu testlerin sonuç belgelerine;

 

Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı

Yukarıda yer alan değerler Elektrikli Fiat 500 GreenNcap için çıkmış sonuçlardır. Hepsinden başarıyla geçen model en çevreci otomobiller arasındaki yerini aldı. Ayrıca bu testin sonucunu ise GreenNcap sitesinden de bakabilirsiniz.

Yüzde yüz Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı. Çoğu model bu seviyede başarı sağlayamaz iken fiat 500 modelinin bu başarıyı sağlaması hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Ayrıca yorumlar kısmını kullanarak fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu