Gürcistan Elektrikli Otomobil Üretiyor Mu?

Gürcistan Elektrikli Otomobil Üretiyor Mu? Sanayi sektöründe büyük bir atak yapan ve yaptığı bu ataklar arasında en çok merak edilen konular arasında Gürcistan elektrikli otomobil üretiyor mu? Sorusu bulunmaktadır

Gürcistan Elektrikli Otomobil Üretiyor Mu? Sanayi sektöründe büyük bir atak yapan ve yaptığı bu ataklar arasında en çok merak edilen konular arasında Gürcistan elektrikli otomobil üretiyor mu? Sorusu bulunmaktadır ve bu konu ile alakalı bilgiler merak edilmektedir.

Gürcistan Elektrikli Otomobil Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Gürcistan, yerli otomobil üretmeye hazırlanıyor ve üretmeyi tasarlamış oldukları modelin elektrikli otomobil modeli olduğu belirtilmektedir. Üretiminin 40 bin adet olarak yapılacağı söylenen elektrikli otomobil tanıtımı oldukça göz dolduran büyük bir organizasyon ile kamuoyuna tanıtıldı.

Tasarım şekli ile beğeni toplayan elektrikli otomobil, model itibarı ile Tesla model otomobili andırdığı düşünülmektedir. Yapmış olduğu bu atak sayesinde, ülke ekonomisi için büyük bir fayda sağlaması beklenen Gürcistan’ın, 20 bin civarında bulunan üretimi yapılacak olan otomobilleri, Avrupa da piyasaya sürmesi bekleniyor.

Elektrikli Araba Fiyatları 2020

Tanıtım Büyük İlgi Gördü

Tanıtımı büyük bir organizasyonla yapılmış olan tanıtım fuarına, halk göstermiş olduğu büyük ilgi ile destek verdi. Bu konu hakkında açıklama yapan Gürcistan’ın Başbakanı konuşmasında, otomobil üretimi ile ülke ekonomisine katkısı olmasının yanı sıra, iş sahası açılacağından istihdam yapılacağını ve bu durumunda ekonomik olarak ülkeye katkı sağlayacağını belirtti.

Elektrikli Otomobil Doğa Dostu

Sunulan proje için fikirlerini belirten Başbakan, bu proje ile ülke ismimizi marka haline getirmemizin yanı sıra, üretilen elektrikli otomobillerin doğaya karşı zarar vermediği için önemli bir konuma sahip olduğunu belirtti.

Gürcistan, üretmek istediği elektrikli otomobil için Çinli büyük bir otomobil şirketi ile anlaşma sağladığı gelen haberler arasında. Proje aşamasında bile yoğun ilgi gören elektrikli otomobil üretimi Gürcistan’da büyük bir destek görerek faaliyet göstermeye başladı.

Üretim aşamasında, dört ayrı model tasarımının yapılarak üretim miktarının yarısı civarının iç pazarda satışa sunulacağı belirtilen bilgiler arasındadır. Yapılacak olan proje hakkında merak edilen konular, halka arz edilirken, konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Markalarının bölge de en üst seviyelere çıkacağını ve endüstriyel alanda büyük başarı sağlanılacağının tahmin edildiği belirtilmektedir. Atılan bu büyük adım üzerine, ekonomik açıdan kalkınma sağlayacağı ön görülen proje, yoğun ilgi ve destek görmeye devem ediyor. Gürcistan elektrikli otomobil üretiyor mu? sorusunu sizler için cevapladık.  Öneri olarak; Yerli otomobil GEN Nedir?

İlginizi Çekebilir

Turgay Şener

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Turgay Şener'e ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu