Foxconn 750 km menzile sahip yeni otomobilini tanıttı

Tayvanlı Foxconn ile otomobil üreticisi Yulan Motors ile ortak girişim olarak elektrikli otomobil üretecek. Bu otomobil de iki markanın ortak olarak üreteceği Foxtron modeli olacak.

Tayvanlı Foxconn ile otomobil üreticisi Yulan Motors ile ortak girişim olarak elektrikli otomobil üretecek. Bu otomobil de iki markanın ortak olarak üreteceği Foxtron modeli olacak. Bir etkinlikte tanıtılan araçların birisi crossover, birisi sedan diğeri de otobüs olacak.

Foxconn Elektrikli Araç Modelleri

Foxconn 750 km menzile sahip yeni otomobilini tanıttı

Tayvanlı üreticiler, crossover modelini Model C, sedan modelini Model E ve elektrikli otobüsü de Model T olarak adlandırdı. Elektrikli otomobil, “saf elektrik doğasına sahip, özünde optimize edilmiş elektrikli SUV” olarak pazarlanan Model C’dir.

Araç 4.64 metre uzunluğunda ve 2.86 m aks aralığı bulunuyor. 5+2 koltuk yani 7 kişilik ve “bol miktarda saklama alanı” sunan model, 750 km menzile sahip olması bekleniyor. Ayrıca aracın 3.8 saniyede 0’dan 100 km/sa ulaştığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Diğer model ise Foxconn Model Edir.  Orta ve üst düzey alıcılar için “teknolojik olarak yenilikçi lüks bir amiral gemisi sedan” olarak adlandırılıyor. Hon Hai ve Pininfarina tarafından geliştirilen Model E, yaklaşık 750 beygir güç ile 2,8 saniyede 0-100 km hızlanmaya sahip ve 750 km menzil sunuyor. Araçta ayrıca yüz tanımalı kapı açma, akıllı pencereler gibi akıllı uygulamaların olduğundan bahsediliyor.

Son olan model ise elektrikli otobüs olan model Foxtron dur. Otobüsün yüksek gövde tasarımı ve korumasının Federal Transit İdaresi (FTA) düzenlemelerini ve standartlarını karşıladığını belirtiyor. Bu da üreticinin Amerika Birleşik Devletleri’nde satış planları olduğunu gösteriyor. Aracın özelliklerine gelecek olursak da 400 km menzil, 204 santigrat derece sıcaklığa dayanabilecek bataryalara sahip olduğunu ilave edelim.

Bu yukarıdaki 3 modeli de Foxconn bir video sunumla tanıttı. Şimdi ise bu sunumu sizlere video olarak sunacağız. Video Kaynak

 

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu