Elektrikli Yerli Otomobil 2019 Son Durum

Yerli otomobil projesi hayli ilgi gördü. Diyerek sözlerime başlıyorum. Elektrikli yerli otomobil 2019 son durum, vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor.

Yerli otomobil projesi hayli ilgi gördü. Diyerek sözlerime başlıyorum. Elektrikli yerli otomobil 2019 son durum, vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Elektrikli yerli otomobil, 2011 yılından beri yapımı adına oldukça yoğun planlama dönemi geçirmişti. 2017 yılından günümüze çalışmalarına hız verildi. 14 Aralık 2019 tarihinde tanıtımı planlanmış, sonrasında iptal olmuştu. Vatandaşların merakla beklediği o gün geldi ve 27 Aralık 2019 yılında tanıtımla resmen duyuruldu.

Elektrikli Yerli Otomobil 2019 Tasarımı

Yerli otomobil tasarımı;Yerli otomobilin yapımında Zorlu Holding, Anadolu Grubu,BMC, Turkcell, Kıraça Holding, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği güçlerini adeta birleştirdi. 6 ortaklı proje Türkiye Otomobil Gelişim Grubu Sanayi ve Ticaret A. Ş tarafından yapımı üstlenildiği için TOOG adını aldı. 27 Aralık’ta Gebze’de tanıtılan yerli otomobil Türkiye, vatandaşın merakını da giderdi. Aracın paylaşılan fotoğrafında tasarımı oldukça farklı farları fazlasıyla ilgi gördü. Bunun yanı sıra araçta ayna çıkıntıları bulunacak. Ancak bu çıkıntılarda cam değil kamera sistemi tasarımı yapıldı.

Yerli otomobilin ön ızgara tasarımı ise oldukça ilgi gördü. Ön ızgara tasarımında 6 adet lale tasarımı bulunuyor. Bunun anlamının İstanbul’un en önemli sembolünden ilham alınarak yapıldığı düşünülüyor. Lale bitkisi Osmanlı döneminde de oldukça kıymetliydi ve İstanbul’un tarihi ve turistik açısından tanıtımların da sıkça karşımıza çıkıyor.

Elektrikli Yerli Otomobil Teknik Özellikleri

Elektrikli yerli otomobil 2019 son durum, fotoğrafların paylaşılması ile oldukça ilgi gördü. Tasarımında bataryası zeminde olacağı ve aracın hem önden hem de arkadaş çekişli olacağı da belirlendi. Paylaşılan iç tasarım fotoğrafında, son teknoloji teknik özellikleri ile TOGG oldukça dikkat çekti. İçerisinde dokunmatik ekran ve elektrik motorunu kontrol etmek için görselliğine önem verilmiş vites topuzu bulunuyor.

Yerli otomobil 200 ve 400 olmak üzere ili beygir gücüne sahiptir. 100 km hıza ulaşması için 200 beygir gücü ile 7.6, 400 beygir gücü 4.8 saniyede geçilebilecek. Ayrıca yerli otomobilin menzili 300 ve 500 km olacak. Araçta bulunacak otonom sürüş özelliği ile konforlu bir sürüş sağlanabilecek.

Aracın ön paneli boydan boya LED ekran olacak ve TOGG sürekli internete bağlı olacak. Böylelikle kolayca yol durumu ve navigasyon gibi sistemler ekran üzerinden kontrol edilebilecek. Araçla ev arasından kolaylıkla bağlantı kurulabilecek. Araç kurulan bağlantılar sayesinde evden, iş yerlerinden yol üzerindeki istasyonlardan kolayca şarj olabilecek. Elektrikli yerli otomobil 2019 son durum, şimdilik böyledir. Aracın diğer teknolojik özellikleri için çalışmalar hızla sürüyor.

TOGG yerli otomobilin tasarımında Pirinfarina ile ortaklık yaparak tasarım konusunda beklentiyi fazlasıyla karşılamaya hazırlanıyor. Elektrikli yerli otomobil türkiye modelleri şu an için Suv ve Sedan olarak belirlenirken önümüzdeki yıllar içerisinde 5 modele çıkartılması bekleniyor. Yerli otomobilin tanıtımında açıklanan bilgilere göre Bursa’da üretiminin yapılacağı duyuruldu. Elektrikli yerli otomobil 2019 son durum, detayları gelmeye başladıkça vatandaşlar ile paylaşılmaya devam ediliyor.

Yerli otomobil fiyat ise çok merak edilen bir konudur. Diğer yazımda da bahsetmiştim. o yazıma da bakabilirsiniz. Yerli elektrikli otomobil fiyatları adlı yazımızda yerli otomobil fiyat konusuna dair tahmini rakamlar görebilirsiniz.

Yerli otomobil ön sipariş başladı mı merak edenler ise yerli otomobil ön sipariş adlı yazımıza bakınız. Ön sipariş açıklamasını da görmüş olursunuz.

İlgili aramalar; 

  • yerli otomobil Türkiye
  • Elektrikli yerli otomobil 2019 son durum
  • yerli otomobil aralık
  • yerli otomobil ön sipariş
  • yerli otomobil fiyat
  • yerli otomobil projesi
  • yerli otomobil 2018 son durum
  • yerli otomobil tasarımı
Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu