Elektrikli SUV Volkswagen ID.8 Tanıtımı Yakında

Elektrikli SUV Volkswagen ID.8 Tanıtımı Yakında olacak. Çünkü Volkswagen duyurdu. Yakında elektrikli SUV kategorisinde dev bir hamle yapacağını

Elektrikli SUV Volkswagen ID.8 Tanıtımı Yakında olacak. Çünkü Volkswagen duyurdu. Yakında elektrikli SUV kategorisinde dev bir hamle yapacağını duyurdu. ABD pazarında yakında tanıtımı gerçekleşecek olan model 7 koltuklu SUV olarak piyasaya çıkacak.

Elektrikli SUV Volkswagen ID.8 detayları

Tesla Model X ile rekabet edecek olan Volkswagen ID.8 modeli onun gibi 7 koltuklu olarak satışa sunulacak. Yakında tanıtımı yapılması planlanan bu araç için en güzel nokta elektrikli olması diyebiliriz. Bildiğiniz gibi Volkswagen elektrikli modellerini ID olarak adlandırıyor. Daha önce de tanıttığımız bir kaç model gibi bu isimler ile tanıtımı yapılıyor.

Volkswagen ID.4, ID.6 ve ID Buzz gibi modeller de ID ismi ile tanıtılmıştı. Bu kez tanıtılacak modelin adı Volkswagen ID.8 oldu. Son zamanlarda elektrikli otomobil modellerini daha fazla önemsemeye başlayan Alman devi bu kez de SUV seçeneği ile karşımıza çıkacak. Şu anda özellikleri ve diğer detayları hakkında bilgiler paylaşılmamıştır.

Elektrikli SUV Volkswagen ID.8 Tanıtımı Yakında olacak. Çünkü Volkswagen duyurdu. Yakında elektrikli SUV kategorisinde dev bir hamle yapacağını

Volkswagen CEO’su Herbert Diess’in Linkedin üzerinden yaptığı bir paylaşımda açığa çıktı. Fakat çok kısa zaman içerisinde elektrikli SUV Volkswagen ID.8 için bilgiler gelmeye başlayacaktır. Volkswagen CEO’sunun daha önce yaptığı açıklamada 2025 yılına kadar elektrikli otomobil sektöründe en başarılı firma olmayı amaçladığını da bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Alman otomobil devi bu modelleri üretip daha sonraki yıllarda tıpkı eski modelleri gibi geliştirmeye devam edecek. Yani ID olarak adlandırdığı bu modelleri daha da geliştirmeye devam edecek. Passat satışını ABD de bırakacak olan Alman devi, bu modelin yerini de ABD müşterilerinin sevdiği SUV modeline bırakacak. Ayrıca forum sitemizde Volkswagen ID.8 kategorisini açtık. O kategoriye bakarak gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Elektrikli SUV Volkswagen ID.8 içten yanmalı modeli olan Atlas’ benzeyeceği belirtiliyor. Tasarım olarak da sadece onun elektrikli olarak üretildiği bilgileri yer alıyor. Çünkü Volkswagen otomobil üreticisinin 7 koltuklu üretmiş olduğu sadece bu model var. O yüzden ID.8 de bu modele benzeyecek bilgisi yer alıyor. Bizler gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz. Sizce elektrikli otomobiller mi yoksa içten yanmalı motorlar mı tercihiniz? Bizlere bu soruyu yorumlar kısmından cevaplayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.autoweek.com/news/future-cars/a37067893/volkswagen-boss-confirms-id8/

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu