2023 Elektrikli Mini Hatch karda görüntülendi!

Mini Cooper cephesinde, 2023 Elektrikli Mini Hatch modeli için bu gün haberler geldi. Karda görüntülenen model için sizlerle bilgiler paylaşacağız. 2023 yılında satışa çıkması beklenen Elektrikli Mini Cooper Hatch modeli için detaylar haberimizde

Mini Cooper cephesinde, 2023 Elektrikli Mini Hatch modeli için bu gün haberler geldi. Karda görüntülenen model için sizlerle bilgiler paylaşacağız. 2023 yılında satışa çıkması beklenen Elektrikli Mini Cooper Hatch modeli için detaylar haberimizde yer almaktadır.

Yeni model Mini Cooper Hatch tamamen elektrikli geleceği söylendi. Eski Cooper modellerine göre daha küçük görünen Hatch modeli için camların da daha dik olduğu belirtildi. Kar üzerinde belirli testlere tabii tutulan model ise 2023 yılında piyasaya sürülecek.

2023 Elektrikli Mini Hatch karda görüntülendi!

Mini Cooper firması da artık elektrikli modellere evrilmeyi planlıyor. Yani sadece elektrikli araç üreteceğinin sinyalini vermiş oldu. Tesla‘ya bir rakip de Cooper cephesinden geldi. Modelin de 4. Serisi olan Hatch bu kez elektrikli gelerek yeni çağın yeni sistemini benimseyeceğini göstermiş oldu.

Ayrıca 2023 elektrikli Mini Cooper Hatch modeli BMW ve Çinli SUV otomobil üreticisi Great Wall arasında olan işbirliğine binaen Çin’de üretilmesi planlandığı gelen bilgiler arasında yer aldı.

Görüntü olarak bir nebze küçük görünse de Mini Hatch modeli kamuflaj kalktıktan sonra diğer Mini Cooper modelleri ile aynı boyutta olduğunu görmeyi umuyoruz. Karda test kısmında ise üstün performans ve çabukluk ile testleri başarılı bir şekilde geçtiği gelen bilgiler arasında yerini aldı.

2023 Elektrikli Mini Hatch karda görüntülendi!

Markanın patronu Bernd Körber konu ile alakalı  “Küçük dediğimde, yani yeniden küçük bir üç kapılı ambar yapmak istiyorum. Bugün yaya güvenliği için bazı kısıtlamalar var, ancak tasarım ve dış cephe açısından üç kapılı ambarın olabildiğince küçük olmasını istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Model tipik Mini Cooper modellerinde olduğu gibi aynı görünüme sahip olacak. Sadece camlar eski modele göre daha dik olan model elektrikli evrimini tamamlamış bir Mini Cooper olacak. Buna ek olarak da daha aerodinamik ve başarılı olacak. Geri kalan yerlerinde daha küçük görünse de dingil mesafesi ise eski model ile aynı olacak.

2023 Elektrikli Mini Hatch karda görüntülendi!

Şimdi de haberimizin konusu olan karda kamuflajlı şekilde test sürüşü gerçekleştirilen bu model için bir dizi fotoğraf paylaşılmış. Bizde bunları sizlerle buluşturmak istedik. Elektrikli Mini Hatch modeli için gelişmeler oldukça sizlere sunmaya devam edeceğiz. Ayrıca otomobil forum ailemize katılarak,  Mini Cooper forum içerisinde yer alan başlıklara da göz atmayı unutmayınız.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu