Yerli otomobilin bataryası kaç liraya dolacak?

Yerli otomobil ile ilgili bu günkü haberimizde Yerli otomobilin bataryası kaç liraya dolacak? Yerli Otomobil Şarj Dolum İstasyonları ne zaman yapılacak? konusuna değinmek istedik.

Yerli otomobil ile ilgili bu günkü haberimizde Yerli otomobilin bataryası kaç liraya dolacak? Yerli Otomobil Şarj Dolum İstasyonları ne zaman yapılacak? konusuna değinmek istedik. Şu an bu konu yerli otomobilin en merak edilen konusu diyebilirim.  Malum yakıt fiyatlarının fazla olmasından dolayı bu sorunun cevabı çok merak edilmektedir.

Yerli otomobilin bataryası kaç liraya dolacak?

Değerli teknoloji meraklıları bu gün sizler için araştırmalarımız sonucu merak edilen soru olan Yerli otomobilin bataryası ne kadara dolacak? bunu sizlere açıklayacağız. Tanıtımı gerçekleşen yerli arabamızın büyük ilgi görmesinden ve elektrikli olmasından sonra bir soru ortaya çıktı. TOGG yönetim kurulunun açıklamasından sonra da sizlere bu net rakamı belirtmek istedim.

TOGG açıklamasına göre Yerli otomobilin bataryası kaç liraya dolacak? sorusunun cevabı 60 TL’dir.  Evet yanlış duymadınız. Yaklaşık bir dolum ile Elektrikli üretilecek olarak yerli aracımız tam 500 KM mesafeye kadar gidebilecek. Bu mesafeye ise ortalama 60 TL ye dolan bir elektrik ile ulaşabilecektir.

Şimdi hemen hemen yerli otomobili bekleyen herkesin aklında bu soru mevcut. Malum benzin ve dizel yakıtın fiyatlarının fazla olmasından dolayı elektrikli otomobiller ön plana çıkmıştı. Yerli otomobil için de çağı yakalamak adına elektrikli olarak üretimi yapılması kararı alınmıştı. Bu yüzden de tanıtımı gerçekleşen arabamız SUV olarak full elektrikli olarak üretilmişti. Hatta Doğuştan Elektrikli üretilen ilk otomobil olarak nitelendirildi.

Bizde bu sorunun cevabı olarak da sizlere 60 TL cevabını bulduk. Yani yerli otomobil tam olarak 60 TL ye dolacaktır. Bu ortalama bir değer olarak verilmiş bir rakamdır.

Yerli otomobilin bataryası kaç liraya dolacak?

Yerli Otomobil Şarj Dolum İstasyonları ne zaman yapılacak?

Yerliotomobil.org sitesi ziyaretçileri bana mailden bu soruyu da sormuşlar. Bende bo soruyu sizlere Yerli otomobilin bataryası ne kadara dolacak? yazımda cevap vermek istedim. Değerli okurlarımız TOGG açıklamasında 2020 itibariyle fabrika kurulmaya başlanacak dendi. Bu fabrika kurulduktan sonra sıra tüm yurtta altyapı ve şarj istasyonları kurulumuna başlanacak. Bu kurulum devam ederken de artık araçlar seri üretime başlanacak ifadesi kullanıldı.

Bu ifadeden hareketle yerli otomobil şarj dolum istasyonları ne zaman yapılacak sorusuna şu yanıtı çıkarıyoruz. Misal olarak fabrika kurulumundan sonra başlanavağı için fabrika kurulumu yaklaşık 1.5  veya 2 yıl süreceği için 2022 de şarj dolum istasyonları yapılmaya başlanacak. Bu istasyonlar ise kısa sürede tamamlanacaktır. Diye kişisel düşüncemdir. Çünkü şarj dokum noktası gayet basit olacağı için öyle yıllarca sürecek bir alt yapı çalışması olmayacaktır.

Sizlere Yerli otomobilin bataryası kaç liraya dolacak? ve şarj dolum istasyonları ne zaman yapılacak sorularının cevabını verdim. Ayrıca Yerli Otomobil için zeytinlikler kesilecek mi? yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu