Yerli Otomobil Togg, Yerli Kargo Firması İle Göklere Çıkarıldı!

2021 yılının son dönemlerinde yukarı yönlü hareketler sergilemeye başlayan ve yeni dönemde de pek çok farklı faktörün etkisi ile yukarı yönlü hareketleri hızlanan altın fiyatları ile döviz kurları, gündelik hayat akışı içerisinde satışa sunulan birçok hizmetin ve hizmet ürünün yüksek oranlarda zamlanmasına sebep oldu. Aralık ayının ortasında rekor seviyelere ulaşan döviz kurları ile altın fiyatlarından sonra en büyük zam oranlarına maruz kalan sektörlerden birisi de otomotiv sektörü oldu.

2021 yılının son ayında yükselen grafiklere sahip olan ekonomi piyasaları hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçların yüksek oranlarda zamlanmasına sebep oldu. Yapılan zamların yeni yıl ile birlikte geri alınacağı konusunda ümitlerini diri tutmaya çalışan vatandaşlar, ocak ayına girilmesi ile birlikte etkisi iyice artan çip krizi, sonrasında FED yetkilileri tarafından yapılan şahin tonlu açıklamalar ve son olarak da şubat ayının sonunda resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı neticesinde büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Ekonomi piyasalarını direkt olarak etkileyen gelişmelerin yaşanması, hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulan otomobillerin, çok daha fazla zamlanmasına sebep oldu. Hem eski hem de yeni model araçlar, kısa süre içerisinde 2- 3 katı fiyatlardan tüketicilerin beğenilerine sunuldu.

Otomotiv sektöründe yaşanan tüm bu olumsuz gelişmelerin ardından harekete geçen ülke yönetimleri hem uzun vadede daha karlı oldukları hem de çevre dostu oldukları sebepleri ile elektrikli araçların üretimlerine ağırlık vermeye başladılar. İlk bakışta oldukça yüksek fiyatlara sahip oldukları gözlenen elektrikli araçlar başlangıçta tüketicileri korkutuyor olsa da artan akaryakıt fiyatları tüketicilerin de elektrikli araçların uzun vadede daha karşı olduklarını düşünmelerini sağladı.

Bugün hemen hemen bütün araç üretici firmalardan elektrikli araç tanıtım haberleri gelmeye devam ederken ülkemiz de yerli ve doğuştan elektrikli Togg için geri sayıma başladı. Sene sonunda seri üretime geçecek olan Togg, yapılan tüm testlerden başarılı bir şekilde geçerken, dün yeni bir gelişme daha yaşandı.

Togg’un resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan yeni paylaşımda, yerli otomobilin yerli bir diğer firma olan Turkish Cargo uçağına bindirildiği görüldü. Videoda yer alan iki aracın da yerli olması, ülkemizin başarısını bir kere daha gözler önüne serdi.

Togg Nereye Götürüldü?

Togg Nereye Götürüldü?

Togg’un Turkish Cargo uçağı ile nereye götürüldüğü henüz bilinmiyor. Yurtdışına götürüldüğü düşünülen yerli aracın, karlı ve buzlu bir alanda bir kere daha test edileceği tahmin ediliyor.

Togg Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Yerli otomobil Togg, 29 Ekim tarihi itibari ile seri üretime geçecek. Yapılan son açıklamalara göre Togg, 2023 yılının mart ayı itibari ile satışa sunulacak.

Togg Kaç Para Olacak?

Togg’un satış fiyatı, henüz resmi olarak kamuoyu ile paylaşılmadı.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu