Bakan Bekir Pakdemirli: Meteorolojik veriler yerli otomobil TOGG’a entegre edilecek

Bakan Bekir Pakdemirli: Meteorolojik veriler yerli otomobil TOGG'a entegre edilecek açıklamasında bulundu. Yerli otomobil TOGG için hali hazırda meteoroloji bilgilerini entegre etmeyi planlıyor.

Bakan Bekir Pakdemirli: Meteorolojik veriler yerli otomobil TOGG’a entegre edilecek açıklamasında bulundu. Yerli otomobil TOGG için hali hazırda meteoroloji bilgilerini entegre etmeyi planlıyor.

Bakan Bekir Pakdemirli: Meteorolojik veriler yerli otomobil TOGG’a entegre edilecek

Bakan Bekir Pakdemirli Meteoroloji bilgilerini ve verilerini yerli otomobil TOGG içine entegre etmek için çalışma başlattık dedi. Bu süreçte gerekli yerlerle çalışmalar başlatılarak protokoller imzalanmış durumda..

Öneri yazı; Yerli Otomobil Süreci Bloomberg HT’de Anlatıldı!

Yapılan açıklamalar doğrultusunda şunları ifade etti;Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 83 yıllık köklü ve stratejik bir kurum olduğunu söyleyen Bakan Pakdemirli, şunları söyledi;

“Buradan 7 gün-24 saat tarım, havacılık, savunma, ulaştırma ve turizm gibi sektörlere tahmin, uyarı ve veri hizmeti sağlıyoruz. Son 2,5 yılda da anlık hava durumu bilgi ve tahminlerinin daha hızlı sunulması için ülke genelinde tam 168 Meteoroloji Gözlem Sistemi kurduk. Böylece hava tahmin tutarlılığını yüzde 90’ların üzerine çıkardık. Antalya’da dünyada sayılı havalimanlarında bulunan Alçak Seviye Rüzgar Kırılımı Uyarı Sistemi’ni kurduk.

TOGG’a entegre edilecek
3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi’ne meteoroloji personelimizi dâhil ederek, Antarktika’da Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu’nun kurulmasını sağladık. Yine bir başka güzel haber; yerli otomobilimiz TOGG’a meteorolojik verilerin entegrasyonu konusunda önemli bir çalışma başlattık”

Diyerek açıklamalarını sonlandırdır. Ülkemiz ve dünya için büyük ve güzel bir adım olan Meteoroloji verilerini emtegre etme fikri şimdiden yerli otomobil sevenlerini mutlu etmeyi başardı.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu