Yerli otomobil için faizsiz kredi imkanı sağlanmalı

Yerli otomobil için faizsiz kredi imkanı sağlanmalı hem de bu arabaları alacak imkana yeten hatta 500 bin tl tl kadar kredi imkanı sunulmalıdır. Diyerek sözlerime başlıyorum.

Yerli otomobil için faizsiz kredi imkanı sağlanmalı hem de bu arabaları alacak imkana yeten hatta 500 bin tl tl kadar kredi imkanı sunulmalıdır. Diyerek sözlerime başlıyorum.

Yerli otomobil için faizsiz kredi imkanı sağlanmalı

Ben yerli otomobil için faizsiz kredi uygulamasının da başlatılmasını konu alan bu yazıyı kaleme aldım. Gerçekten Tanıtımı gerçekleşen TOGG yerli otomobili için söylenen rakamlar herkesin alım gücünü zorlayan rakamlar oldu. Bende bunun için TOGG yetkililerine ve Devlet büyüklerine ayrıca banka yönetimine ithafen bu yazıyı kaleme almak istedim.

Mükemmel bir yerli otomobil prototip tanıtımı yaşandıktan sonra maddi imkanı orta ve altında olan kişilerin de almasını düşündüğüm için bu tip gelişmelerde kredi imkanı sunulmalı diye düşünüyorum. Ülkemizde krediler ev ve konut için yapılırken diğer taşıtlar için de yapılırken Yerli otomobilimiz için de yapılmasını istiyoruz. 2022 den sonra seri üretimi tamamlanacak ve piyasaya satışa sunulacak olan bu otomobili herkes alsın Avrupa’ya ve diğer araçlara bağımlılığımız azalsın diye faizsiz kredi imkanı sağlanmalıdır.

Bunu söylememde ki asıl gaye ise herkes alımı yapabilsin ve ülkemizin dışarıya olan bağımlılığı azalsın diye de belirtmek istedim. Kendi yerli otomobilimizi üretmek muazzam bir gelişme fakat bu otomobili uygun fiyata satmak ayrı bir gelişme diyebilirim.

Ayrıca bunu da kendi vatandaşlarımıza da faizsiz kredi imkanı sağlayarak da satmak çok daha güzel bir gelişme olabilir. Çünkü bu sayede asgari ücretli bir vatandaşımız da alım gücüne sahip olacaktır. İstediği vadede ve sıfır faiz tutarı ile bu otomobiller satılırsa  neredeyse  üretimi yetiştiremez hale geliriz.

Bunun için de kredi ve sıfır faiz olayı mutlaka olması gerekiyor. Yani başlıkta da dediğim gibi mutlaka ve mutlaka Yerli otomobil için faizsiz kredi imkanı sağlanmalı diye düşünüyorum.

Taşıt Kredisi ve Kampanyalar İçin ise forum sayfamızı takip ediniz.

Benzer içerikler

2 Yorum

  1. Devlet bankalarının öncülüğünde faizsiz kredi imkanı sağlanırsa bir çok insanın yerli otoya sahip olmak isteyeceğiniz düşünüyorum. Umarım bunu yaparlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu