Toyota Elektrikli Kamyonet Yapacağını Söyledi!

Toyota Elektrikli Kamyonet olarak Tacoma mı olacak? Tundra mı? Her ikisi de mi elektrikli gelecek? Yoksa Toyota farklı bir model mi üretecek. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

Toyota Elektrikli Kamyonet olarak Tacoma mı olacak? Tundra mı? Her ikisi de mi elektrikli gelecek? Yoksa Toyota farklı bir model mi üretecek. Detaylar haberimizde yer almaktadır. Yakında tanıdık isimlerden (F-150 ile Ford ve Hummer‘ın dönüşü ) ve yeni ( Cybertruck ile Tesla ve R1T ile Rivian ile Tesla ) piyasaya çıkacak bir elektrikli kamyon dalgası görüyoruz. ) Bu modellere karşı, Toyota ise bir Tundra, Tacoma veya her ikisi şeklinde bir elektrikli kamyonu pazara sunma planı yapıyor.

Şangay otomobil fuarında sahneyi kullanan Toyota, hibrit ve pilli elektrikli güç aktarma organlarını kamyon serisine getireceğini söyledi. Fakat Toyota Hangi modellerin elektrikli bir versiyona sahip olacağını belirtmedi. Toyota Elektrikli Kamyonet üretimini bizlere bu fuarda duyurdu.

Toyota Elektrikli Kamyonet Yapacağını Söyledi

Hem Chevrolet hem de Ford, sırasıyla Silverado ve F-150’nin elektrikli versiyonları üzerinde çalıştıklarını doğruladılar. Bu nedenle de bizlere tam boyutlu bir elektrikli Toyota Tundra fikri mantıklı geliyor. Toyota’nın tam boyutlu kamyonu üçüncü nesline girmek üzere ve yeni pikabın bir tür elektrifikasyonla donatılmış olması bizi şaşırtmamalıdır. Başka bir tam boyutlu elektrikli kamyon olan Rivian R1T önümüzdeki birkaç ay içinde duyurulacaktır.

Toyota Tacoma da yakında yeni bir nesil alacak ve elektrifikasyon kesinlikle geleceğinin muhtemel görünüyor. Taco’nun hibrit veya tamamen elektrikli bir güç aktarım mekanizması (veya her ikisi) alıp almayacağı henüz belli değil. Ancak ABD’de bir tür elektrifikasyon alan ilk orta boy kamyonlardan biri olacak. Söylentilere göre, bir sonraki Tacoma platformunu Tundra ile paylaşacak, böylece her iki kamyonun da elektrikli ve hibrit olarak geldiğini görebiliriz.

Ayrıca 2025 yılına kadar 15 yeni tamamen elektrikli araç getirmeyi planladığını, bu nedenle o zamana kadar bir Toyota Elektrikli Kamyonet Yapacağı söylendi. Bizde sizler için bu gelişmeleri takip edecek elimize ulaşan haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu