TOGG’dan Yeni Model Müjdesi! C Segment Sedan Üretilecek

TOGG'dan Yeni Model Müjdesi! C Segment Sedan Üretilecek

TOGG’dan Yeni Model Müjdesi! C Segment Sedan Üretilecek! Türkiye’de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği TOGG için çalışmalar ara vermeden devam ediyor. Bursa’nın Gemlik ilçesine kurulacak fabrikada, TOGG için yeni model konuşulmaya başlandı. TOGG üst yöneticisi Gürcan Karakaş, C segment sedan karoser tipinde yerli otomobil için müjdeli haberi duyurdu. “C segment sedanla ilgili çalışmalarımıza da başladık” diyen TOGG yöneticisi vatandaşları heyecanlandırdı.

Otomotiv Sektöründe Dijital Yaklaşımlar

Otomotiv Sektöründe Dijital Yaklaşımlar

Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı’nda (IAEC), konuşan Gürcan Karakaş, müşteri beklentileri doğrultusunda otomotiv sektörüyle teknolojinin iç içe geçtiğini kaydetti. Dijital yaklaşımların hızla yayılarak otomotivin bir yaşam alanına dönüşmesi söz konusu olduğunu söyleyen Karakaş, 20’ye yakın şirketi inceledikten sonra TOGG için gerekli adımları attıklarını söyledi.

TOGG projesinin 15 yıllık bir proje olduğunu anımsatan Karakaş, yurt dışı hedeflerini açıklarken şu ifadeleri kullandı: “Başarının sürdürülebilir olması için ihracat yeteneğinin, yani rekabet yeteneğinin olabilmesi lazım. O nedenle de önce ülkemizde 18 ay kadar kalarak ve oradaki başarımızı vurgulayarak yurt dışına açılmak istiyoruz.”

C Segment Sedan TOGG Müjdesi

Türkiye’de en çok tutan karoser tipi olan C segment sedan gelecekte TOGG’un satış listesi içinde olacak. Bilindiği üzere C segment TOGG, ilk olarak lansman etkinliğinde gösterilmiş daha sonra ise çoğunlukla SUV modeller öne geçmişti. Test aşamalarında gösterilen modeller de SUV modeller olmuştu. Edinilen bilgilere göre, “Türkiye’nin Otomobili”nin başlangıçta C segmentinde bir SUV ile piyasaya girmesi, takip eden yıllarda da model sayısını 5’e çıkarması planlandı.

Projede, 3 fazdan oluşan yaklaşık 15 yıllık bir yatırım planı uygulanırken Karakaş şu açıklamayı yaptı: “2023 ilk çeyreğinde de C segmentteki SUV aracımızı piyasaya lanse edeceğiz. Orta-uzun vadede seçim basketine girebilmek için birden fazla modelimizin olması lazım. İdeali 4 ile 6 civarındadır, yeni bir oyuncu olarak biz beş tane model belirledik kendimize. Hatta şimdiden C segmentindeki Sedan’ımızın çalışmalarının da başladığından bahsedebilirim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir