Son Dakika: Togg’un Tahmini Fiyat Skalası Belli Oldu!

Bir süredir test aşamalarından geçen yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg için geri sayım devam ediyor. Ekim ayında seri üretime geçeceği tahmin edilen yerli otomobil, tahmini fiyatı ile de sıklık ile araştırmalara konu oluyor. Geçtiğimiz günlerde bir etkinliğe katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Togg’a ilişkin önemli bilgiler verirken tahmini fiyat skalasına da dikkat çekti.

Bakan Varank’tan Togg Açıklaması!

Senenin başından bu yana hem yerli basında hem de yabancı basında yer almaya devam eden yerli otomobil Togg, geçtiğimiz günlerde yine Amerika’da gündeme geldi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu görüşmeleri kapsamında Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat düzenleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, basın mensupları ile bir araya geldi ve yerli otomobil Togg’a ilişkin önemli bilgiler verdi.

Katılmış olduğu etkinlik kapsamında basın mensupları ile bir araya gelen ve kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, önemli noktalara değindi. Bakan Mustafa Varank, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyetin ilanının 100’üncü yıl dönümünde, 29 Ekim tarihin Bursa- Gemlik’te yer alan Togg fabrikasının açılışı yapılacak. Açılışın yapılması ile birlikte yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un üretim bandına inişi de gerçekleşecek. Fabrika şu an tamamlanma aşamasında. 29 Ekim tarihine az bir zaman kaldı.”

“Vegan Olacak!”

"Vegan Olacak!"

Geçtiğimiz günlerde Amerika’da düzenlenmiş olan Birleşmiş Miletler Genel Kurulu görüşmeleri etkinliğine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, etkinlik sonrasında bir araya gelmiş olduğu basın mensupları ile yerli otomobil Togg’a ilişkin önemli açıklamalarda bulunmaya devam etti. Togg için “doğru zamanda doğru yatırımı yaptık” ifadelerini kullanan Bakan Varank, Togg’un tüm fikrinin Türkiye’ye ait olmasının büyük bir avantaj olduğuna dikkat çekti.

Yerli otomobil Togg’a ilişkin yapmış olduğu açıklamalarda otomobilin şimdiye kadar hiç açıklanmamış olan bir özelliğine de dikkat çeken Bakan Varank, Togg’un hayvan haklarına özen gösteren bir firma olduğunu ve bu sebep ile de aracın koltuklarında derinin kullanılmadığını belirtti. “Togg vegan olacak” ifadelerini kullanan Bakan Varank, yerli otomobil sektöre damga vuracağına dikkat çekti.

Togg’un Tahmini Fiyat Aralığı Belli Oldu!

Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketlerinin devam ettiği şu günlerde çip krizinin de etkisinin sıfırlanmamış oluşu, araçların satış fiyatlarının fahiş rakamlara ulaşmasında önemli bir role sahip olmaya devam ediyor. Bu kapsamda yakın zaman içerisinde satışa sunulacak olan yerli ve doğuştan elektrikli Togg’un satış fiyatı da merak ediliyor.

Katıldığı etkinlik kapsamında Togg’un C sınıfı SUV araçlar ile mücadele edecek fiyatta olacağını belirten Bakan Varank, bu açıklaması ile yerli otomobile ilişkin tahmini bir fiyat aralığının oluşmasını sağladı. Sektörde yapılan araştırmalara göre Togg öncesi piyasada olan ve benzer özellikleri bulunan C sınıfı SUV araçlar şu şekilde sıralandı:

  • Opel Grandland X
  • Volkswagen Tiguan
  • Peugeot 3008
  • Hyundai Tucson
  • Nissan Qashqai
İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu