Mercedes Benz EQS kaç km menzile sahip?

Elektrikli olarak üretilen Mercedes Benz EQS kaç km menzile sahip? Tek şarj ile Mercedes Eqs kaç km yol gidiyor? Bu soruları cevaplayacağız.

Bu gün sizlere Elektrikli olarak üretilen Mercedes Benz EQS kaç km menzile sahip? Tek şarj ile Mercedes Eqs kaç km yol gidiyor? Bu soruları cevaplayacağız.  Sizler için hazırladığımız bu detay yazısını inceleyelim.

Elektrikli Mercedes Benz EQS kaç km menzile sahip?

Bilindiği üzere elektrikli otomobiller üretilirken tek şarj ile belli km yol katediyor. Normal şartlarda ölçülen bu menzil elektrikli otomobiller için hayati öneme sahip diyebiliriz. Çünkü bu aracı almak isteyen birisi için en önemli nokta ise kaç km menzil gidebiliyor? Tek şarj ile kaç km yol gidebilirim sorusu oluyor.

Elektrikli otomobil seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de tek şarj ile gidilebilecek mesafedir. Mercedes EQS içinde merak edilen bu mesafeyi sizler için açıklıyoruz. Bu modeli almadan önce sizlere bunu detay olarak açıklıyoruz.

Mercedes Benz EQS kaç km menzile sahip?

Mercedes’in özelliklerini merak edenler için tekrar tekrar yazmaya gerek yoktur. Özellikleri merak edenler yazımızı ziyaret edebilirler.

Şimdi gelelim Mercedes EQS kaç km menzile sahip bu sorunun cevabına. Evet Mercedes Benz EQS tam olarak 770 Km menzile sahiptir. Bu da şu an için üretilmiş en iyi menzile sahip otomobiller arasında yer almasını sağladı. Yani aracınızı evden şarj ettiniz. Uzun bir yolculuğa çıkacaksınız. Rotanız tam olarak 770 km sonrasına kadar yetecektir.

Hızlı şarj noktası olan bir yerde durup bir kaç saat dinlenirseniz de yeniden bir 770 km daha eklenecektir. Tek şarjınız ile gayet iyi bir mesafe gidebilirsiniz. Elektrikli otomobil tercih edilmesinde en önemli nokta gerçekten de bu menzildir. Çünkü kullanıma göre değişen ve beklentiler için farklı farklı modellere yönelim olacaktır. Yani şehir içinde kullanılacak olan bir model 300-450 km arasında olurken, şehir dışına sıkça çıkacak birisi için ise bu aralık 500-750 km olmalıdır.

Şehir dışına veya iş seyahati sırasında elektrikli otomobil ile yolda kalmayı kimse istemeyecektir. İşte tam da burada elektrikli bir Mercedes almayı düşünürseniz eğer size EQS modeli yetecektir. Çünkü elektrikli Mercedes Benz EQS kaç km menzile sahip diye merak ediyorsanız eğer 770 km ve kullanıma göre daha da fazla gideceğiniz bir araç sizleri karşılayacaktır. Bu menzil ise mevcut şartlarda yeterince iyi olarak değerlendirilmektedir.

Ayrıca Mercedes Benz EQS lansman görüntüleri de kanalında paylaşıldı. Hemen aşağıda video da lansman görüntülerini izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu