Lucid halka arz edilmeye hazırlanıyor!

Gelişmeler kategorisinde sizlere Lucid halka arz edilmeye hazırlanıyor! başlığını paylaşacağız. Firma elektrikli otomobil modeli Air'i duyurmuş, üretime başlayacağını açıklamıştı. Bu gün halka arzı için ortaya bilgiler çıktı.

Lucid halka arz edilmeye hazırlanıyor! başlığını paylaşacağız. Firma elektrikli otomobil modeli Air’i duyurmuş, üretime başlayacağını açıklamıştı. Bu gün halka arzı için ortaya bilgiler çıktı. Bizde sizler için bu bilgileri derledik.

Türk sermaye piyasası hukukunda Birleşme Amaçlı Ortaklı adı verilen bu yöntemle birleşme sağlayan Lucid otomobil üreticisi, 4.4 Milyar dolar gelir kazanacak. Anlaşmayı 4.4 milyar dolar olarak anlaşan firma bu kazancı, Arizona tesisini genişletmek için kullanmayı düşünüyor.

Lucid halka arz edilmeye hazırlanıyor!

Bir süredir Air’ın üretimine başlamak isteyen geliştirici elektrikli otomobillere olan ilgi artacak, hem de ABD çapında yeni istihdam yaratılacak. düşüncesiyle ortaklık düşündüklerini bu sebeple de anlaşma yaptıklarını duyurdular. Yani Lucid Air modeli elektrikli bir otomobil olarak piyasaya sürülecek.

Ayrıca otomobil üreticisi Lucid Motors sürekli olarak yeni yatırımlar aldığı için gelecek planları hakkında daha net yorumlar yapabiliyor. Bu da Lucid Air projesini daha da canlılık kazanmış oluyor.

Bu gün haberimiz de sizlere Gelişmeler kategorisinde sizlere Lucid halka arz edilmeye hazırlanıyor! başlığını paylaştık. Diğer yazımız olan Xiaomi elektrikli otomobil için ilk açıklama geldi yazısını da ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Lucid halka arz yazısı için sizlerden yorumlarınızı bekliyoruz. Yorum kısmından bizlerle paylaşabilir, otomobil forum ailemize de katılabilirsiniz.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu