Hyundai Ioniq 5 Özellikleri Video ile Açıklandı

Hyundai Ioniq 5 özellikleri paylaşılan bir video ile ortaya çıktı. Hyundai'nin yeni elektrikli aracı hakkındaki bütün detaylar burada.

Hyundai Ioniq 5 özellikleri paylaşılan bir video ile ortaya çıktı. Hyundai’nin yeni elektrikli aracı hakkındaki bütün detaylar burada.

Elektrikli araçlar dünyasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Son gelişmelerden bir tanesi ise Hyundai tarafından geldi. Hyundai, 27 dakikalık bir video ile yeni araçları Ioniq 5’in bütün özelliklerini tanıttı. Detaylı bir tanıtım görevi gören bu videoda merak edilen bütün sorular cevaplanmış vaziyette.

Resmi Hyundai kanalı tarafından paylaşılan video otomobil hakkında birçok yeni bilgi içeriyor. Aynı zamanda otomobilin dış görüntüsüne ve yakın çekimine bu noktada şahit oluyoruz. Elektrik araç alternatifi arayanlar için ilgili otomobilin ciddi bir seçenek olacağı aşikar. Zira otomobil özellikleriyle beraber de öne çıkmakta.

Hyundai Ioniq 5 Özellikleri

Otomobilde tamı tamına 3000 milimetrelik dingil mesafesi bulunuyor. Bu bağlamda aracın Tesla Model S’i geride bıraktığını belirtelim. Çünkü Tesla Model S’te 2959 metrelik dingil mevcuttu. Aracın bagaj hacmi 527 litrelik durumda. Aynı zamanda modeldeki koltukların katlandığı da verilen bilgiler içerisinde. Böylece katlanan koltuklarla beraber bagaj hacmi 1587 litreye kadar çıkabiliyor. Ön kısımdaki ufak alanda da 57 litrelik bagaj hacmi mevcut.

Otomobil, Hyundai markasının bulundurduğu son teknoloji paketleri bünyesinde barındıracak. Araçta birçok sürüş yardım özelliği mevcut. Üstelik ilgili modelin ön tarafında 44 inç boyutunda bir head-up ekranı da yer almakta. Hyundai Ioniq 5 özellikleri bu noktada dikkat çekiyor.

Hyundai Ioniq 5 özellikleri

Otomobilin arkadan motorlu ve çekişli bir sisteme sahip olduğunu görüyoruz. 58 kWh değerinde bir pil takımı taşıyan araç daha büyük olan 73 kWh pil takımını da dört tekerlekli çekişle sunmakta. Arka motor model 208 beygir, ön motor ise 95 beygir gücünde. Her iki motorla beraber totalde 605 Nm tork söz konusu.

Model yayınlanan son verilere göre 386 kilometre menzile sahip. Bu verinin 58 kWh için geçerli olduğunu belirtelim. Daha büyük bataryalı modelin ise 482 kilometre menzil sunduğu biliniyor. 800 volt mimarisi ile DC hızlı şarj özelliği otomobilde entegre. Hyundai Ioniq 5 özellikleri ile beraber öne çıkan bir otomobil. Otomobilin çıkış fiyatı ise henüz daha açıklanmadı, fakat elektrikli olmasıyla gerçekten hoş bir seçenek olduğu kesin. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Benzer içerikler

Emre Can Ulu

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Emre Can Ulu'ya ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu