Honda Fabrikası Kapanacak mı?

Honda Fabrikası Kapanacak Mı? 2020’nin sonlarına doğru çıkan piyasanın ve arz talebin fazla olmasıyla beraber virüs nedeni ile fabrikalar bir süreliğine kapatıldı. Kapatmak zorunda olan fabrikaların kendi başlarına

Honda Fabrikası Kapanacak Mı? 2020’nin sonlarına doğru çıkan piyasanın ve arz talebin fazla olmasıyla beraber virüs nedeni ile fabrikalar bir süreliğine kapatıldı. Kapatmak zorunda olan fabrikaların kendi başlarına kalkınmak zorunda kaldı ve çalışanlarını mağdur etmemek için maaş ödemelerini düzenli bir şekilde devam ettirdiler. Fakat bundan zarar gören ve üretimin senede 50 bin civarı olan Honda fabrikası arz ve talebin az olması nedeniyle kapatmaya yönelik karar aldı.

Honda Fabrikası Kapanacak mı?

Honda Fabrikası Kapanacak mı? Fabrikada toplam 1300 kişi çalışırken çıkarılan işçilere bir tazminat ödeme kararı verildi. Ayrıca İngiltere de ki Swindon fabrikalarının da üretimin durdurulacağı ve üretimin daha yoğun olan yerlere odaklanılacağı açıklandı.

Honda Fabrikası Neden Kapanıyor?

Honda her ne kadar evrensel bir çapta firma olsa da sonra zamanlar Honda Gebze fabrikası sadece civic sedan modeli üretmektedir. Civic sedan modeli eski civic modellerine göre çok fazla tutulmadı bunun nedeni ise fabrikasyon üretim de oluşan hataların müşteriye olumsuz bir şekilde yansıması oldu. Müşterilerin genel şikâyetlerinden biri oluşan boya problemleriydi. Kapı saçlarının iç zamanla oluşan boya atması müşterilerde olumsuz bir yönde etki bırakmaya neden oldu.

Civic Sedan Neden Tutulmadı?

Aracın parçalarının kalitesizliği mi yoksa müşteri sorunu mu bilinmeyen ama alınan aracın çoğu müşteri de farklı bir problem yaratması diğer Honda alıcılarının da dikkatini çekti. Ayrıca yedek serviste parça sıkıntısı olması durumunda birçok Honda kullanıcısı aracının serviste uzun bir zaman kaldığı ve parçaların hemen gelmemesinde şikâyetçidir. Diğer yandan kronik hastalık olarak adlandırılan güneşten parça erimesi ve servisin buna olumsuz yönde cevap vermesi hoş bir izlenim bırakmamakta. Bu nedenle Honda Civic Sedan bu piyasadan çekilmek zorunda kaldı.

Honda Civic Sedan Genel Özellikleri Nelerdir?

Honda’nın diğer motorlara göre daha çok tutulan ve son teknolojiyle donatılmış olan 1.5 Dohc vtec motoru ile piyasa sürülmüştür. Bunun yanında 4 silindir olmasıyla beraber diğer fabrikalar 1.5 motorda 3 silindire geçmiş bulunmakta buda Honda Civic’in şehir için de yakıtı diğer araç markalarına göre fazladır.2 farklı şanzıman ile çıkan Honda Civic 6 ileri vitese sahiptir ve 182 ps güç üretebilen bir motordur. Honda Fabrikası Kapanacak mı? yazımızdan sonra da Honda Elektrikli Araç Modelleri Hangileri? adlı yazımızı inceleyiniz.

İlginizi Çekebilir

Turgay Şener

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Turgay Şener'e ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu