Genesis Electrified G80 Firmanın ilk elektrikli modeli oldu!

Genesis Electrified G80 Firmanın ilk elektrikli modeli oldu! Bu konuyu ve Elektrikli Genesis G80 Özellikleri ve teknik detayları nelerdir? Bu sorular hakkında bilgiler hazırladık.

Bu yazımızda sizlere Genesis Electrified G80 Firmanın ilk elektrikli modeli oldu! Bu konuyu ve Elektrikli Genesis G80 Özellikleri ve teknik detayları nelerdir? Bu sorular hakkında bilgiler hazırladık. Gelin hep birlikte yazımızı inceleyelim.  4,9 saniyede 0-60mph yapacak G80 modelini, sizlere sunacağız.

Bu Genesis Electrified G80, Genesis’ten çıkan ilk tam elektrikli otomobildir. Fakat Avrupa ve Türkiye’ye gelme ihtimali olmayan otomobil Genesis, Elektrikli araç planlarını Şangay Otomobil Fuarı’nda Electrified G80’in görünmesiyle resmileştirdi.

Genesis’in ana şirketi olan Hyundai Motor Company, markalarının (Hyundai, Kia ve Genesis) her biri için büyük elektrikli araç planlarına sahip olduğunu biliyoruz. Hyundai Ioniq ile başlayan, ve EV6 serisiyle devam eden elektrikli otomobil furyasını duymuştuk.

Genesis Electrified G80 Firmanın ilk elektrikli modeli oldu!

Şimdi de Hyundai’nin lüks markası olan Genesis’in ilk üretim EV modeli Electrified G80 oldu. Pille çalışan lüks sedan, neredeyse beklendiği gibi görünüyor: markanın imza niteliğindeki ızgara tasarımında bulunan ve biraz ince ayar yapılmış bir panelin arkasına gizlenmiş bir şarj portuna sahip geleneksel tasarım olmuş.

Elektrikli Genesis G80 Özellikleri ve teknik detayları nelerdir?

Electrified G80, dört tekerlekten çekiş ile standart olarak gelir ve pil paketinin tam şarjı ile 310 (498KM) milden fazla bir menzil vaat ediyor. Genesis’e göre Electrified G80, 22 dakikada yüzde 80 şarj kapasitesine ulaşabilir ve 4,9 saniyede 60 mil / saat hıza çıkabilir.

Bu değer dört tekerlekten çekişli 375 hp Genesis G80 3.5T ile elde ettiğimizden 0,3 saniye daha hızlı görünüyor. Elektrikli G80’de gaz muadillerine göre özellikleri aynı görünüyor. Bununla birlikte, Genesis, otomobilin iç kısımlarının daha fazla geri dönüştürülmüş malzeme kullandığını ve dijital göstergelerin EV modeline özgü olduğunu açıkladı.

Genesis Electrified G80 Firmanın ilk elektrikli modeli oldu!

Ayrıca Model üstünde bir güneş paneli ile gelebilir ve güneş ışığını kullanarak elektrik üretebilir diye bekleniyor. Daha önce yazdığımız yazımızdaki araç gibi güneş enerjisi ile elektrik üretebilir. Elektrikli G80’in Genesis’inden resmi bir açıklama beklememize rağmen, modelin Satışa çıkacağı ülkelerde ve ABD de 63.295 $ ‘dan başlayan AWD donanımlı G80 3.5T’nin biraz üzerinde bir etiket fiyatına sahip olacağı tahmin ediliyor.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu