Ford Focus Hangi Ülkede Üretiliyor?

Ford Focus Hangi Ülkede Üretiliyor? Araç sektöründe senelerdir hizmet veren ve günümüzde araç sahiplerine her yıl yenilenen modellerini sunan Ford markası araçlarını Almanya’da üretmektedir.

Ford Focus Hangi Ülkede Üretiliyor?  Araç sektöründe senelerdir hizmet veren ve günümüzde araç sahiplerine her yıl yenilenen modellerini sunan Ford markası araçlarını Almanya’da üretmektedir. Firmanın üretim tesislerinin sistematik olarak çalıştığı ülkede Saarlouis Fabrikası yeni araçlara yönelik destek sağlamaktadır.

Ford Focus Hangi Ülkede Üretiliyor?

Bilindiği gibi Focus modeli Ford ile özdeşleşen Avrupa’nın pek çok ülkesinde de siparişi alınan bir modeldi. Bu yoğun talep Ford Focus üretim tesisi konusunda yine benzer ülkenin tanıdık tesisine dikkatleri çevirdi. Donanım anlamında yapılan değişiklikler, kullanıcı dostu iç tasarım, yenilenmiş dış aksam gibi birçok farklı özelliği bulunan Yeni ford focuslar için ortalama 6000 civarı teknik personelin çalıştığı biliniyor.

öneri: Elektrikli Ford F-150’nin lansmanı 2021 son çeyrekte olacak!

Üretim Tesisinde Sıcak Proses

Ford Focus Hangi Ülkede Üretiliyor? Ford Focus’un üretim tesisine dair yayınlanan videoda gördüğümüz pek çok yenilik aracın kalitesini de ön plana çıkarıyor. Daha önce otomotiv sektöründe kullanılmamış, ilk defa Ford Focus üretim fabrikası vasıtasıyla denene sıcak proses ile araçlara şekil veriliyor. Sıcak proses yöntemi güç bakımından yüksek, hafif çelikten oluşan malzemeler ile otomatik bir üretim anlayışı barındırıyor.

Kullanılan çelik sacların ısıtılmasıyla birlikte elde edilen sıcaklık 930 dereceye kadar yükseliyor. Bu yeni nesil teknolojiyle üretim aşaması yalnızca bu kadarla da sınırlı değil. Araçların bu işlem sonrasında ortalama 1.250 ton ağırlığında pres cihazının altına giriyor ve mevcut şekline ulaşıyor.

Ford Focus Hangi Ülkede Üretiliyor

600 Milyon Euroluk Dev Yatırım

Ford Focus’un üretim aşamalarının Avrupa kolundaki yetkili merci olan Gunnar Herrman, araçlarla ilgili bu teknik süreci yönetirken ortalama 600 Milyon Euro ölçeğinde dev bir yatırım yaptıklarından söz etti. Bu geliştirilmiş haliyle Ford Focus üretim tesisi ortalama 3.2 milyar TL civarında bir harcama ile günümüz otomotiv endüstrisine yepyeni bir çizgi kazandırdı.

Üretkenlik ve verimlilik anlamında otomobil tutkusunu fabrikalaşma noktasına taşıyarak günde 1.400 araç üretimini hedeflediklerini belirten yetkililer full kapasite çalışıyor. Fabrikada yalnızca Focus marka model değil, C-Max tipi araçlarda üretilmekte. Ancak Focus gibi klasik haline gelmiş bir model kadar ilgi görmediği bilinmekte. Fabrikada üretilen yaklaşık 6 milyon Ford Focus %85’lik payını Almanya haricindeki ülkelere satıyor. Fabrika aynı zamanda bugüne kadar (1998’den beri) araç üretimi için ana tesis olarak kabul edilmiş. Ford Focus Hangi Ülkede Üretiliyor sorusunu sizler için cevapladık.

Ford Focus Hangi Ülkede Üretiliyor

Benzer içerikler

Turgay Şener

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Turgay Şener'e ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu