Audi Elektrikli Araç Modelleri Hangileri?

Audi Elektrikli Araç Modelleri Hangileri? Audi’nin 2019 da çıkan ilk elektrikli araç modeli  E-Tron tasarımıdır. Elektrikli iki adet sessizliğiyle dikkat çeken motoruyla ilgileri üzerine çekiyor.

Audi Elektrikli Araç Modelleri Hangileri? Audi’nin 2019 da çıkan ilk elektrikli araç modeli  E-Tron tasarımıdır. Elektrikli iki adet sessizliğiyle dikkat çeken motoruyla ilgileri üzerine çekiyor. Audi, E-Tron ile dünyanın ilk motor üreticisi olarak tarihe geçiyor. 5,5 saniyede 0-100 km ye ulaşarak aracın şarj süresi de bir hayli iddialı. Yüzde 80’ini 30 dakika da dolduran araç 400 km ye yakın da menzili bulunuyor. Akıllı telefon ve faturalandırma yöntemi ile de uzaktan kontrol sistemine sahiptir. Audi montajını  Brüksel’de ki tesisine teslim ediyor. İlk teslimatlar ise 2018 de yapıldı.

Audi Elektrikli Araç Modelleri İle Dikkatleri Çekiyor

Audi’nin elektrikli araç modellerinin başında gelen E-Tron’dan sonra da iddialı diğer modelleri ise 2025 e kadar çıkarmayı hedeflediği 20 araç heyecanla Audi severler tarafından bekleniyor. Audi  E-Tron GT modeli ise en çok tercih edilenler listesinde. 2025 e kadar üretileceği planlanan yeni tasarımların ise Audi’nin satışlarının yüzde 30’unu karşılaması bekleniyor. Audi’nin kullanacağı platformlar ise e-platform adında başka platformlar olacak.

Audi 2025’te Çıkartmayı Planladığı Yeni Modelleri Nasıl Olacak

Audi  çıkarttığı elektrikli ilk aracı ile Jaguar l-Pace gibi modellere rakip olarak kafa tutmaya devam ediyor. Audi’nin yaptığı açıklamaya göre 2025’te çıkarmayı planladığı 20 elektrikli araçtan 10 tanesi  tam elektrikli araç olacak. Audi’nin hedefi 20252te çıkaracağı yeni modellerle 800.000 araç satmayı  hedefliyor.  Ürettiği araçların çoğu elektrikli olması beklenirken bir kısmı da plug-in hibrit olacak.

Audi E-Tron 150 kilovata kadar şarj edilen ilk otomobil olarak tarihe geçeceği belirtilirken 30 dakikadan az bir zamanda yola çıkmak için hazır olması ve iç dizaynı ile konforun yüksek kaliteye erişmesiyle otomobil severlerin beğenisini alan full konfor özelliği ve 400 menzile ulaşması da kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Audi, 2030 yılına kadar üretim tesislerinin CO2 Nötr duruma getirecek. 2025 yılına kadar ise üreteceği 20 yeni  modelini 800.000 satma hedefinde olan Audi  üreteceği yeni bu araçların içerisinde plug-in hibrit araçlar da mevcut olacak. Audi’nin 5 yıl boyunca her modelinden bir elektrikli araç üreteceğini belirtti. Audi Elektrikli Araç Modelleri Hangileri? yazımızdan sonra da sizlere: öneri olarak 2020’nin En İyi Hibrit Otomobilleri adlı yazımızı sıunuyoruz.

Benzer içerikler

Turgay Şener

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Turgay Şener'e ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu