Otomobil Haberleri

2021 Renault Kangoo NCAP sonucu başarılı! 4 yıldız aldı!

2021 Renault Kangoo NCAP sonucu merak edilen bir konu idi. 2021 Renault Kangoo NCAP kaç yıldız aldı? Güvenlik testlerindeki başarısı nasıl?


2021 Renault Kangoo NCAP sonucu merak edilen bir konu idi. 2021 Renault Kangoo NCAP kaç yıldız aldı? Güvenlik testlerindeki başarısı nasıl? Bu sorular merak edilmekteydi. Geçtiğimiz günlerde test edile 2021 2021 Renault Kangoo modeli alınan sonuçlar açıklandı.

2021 Renault Kangoo NCAP sonucu başarılı! 4 yıldız aldı!

Renault Kangoo modelini 2021 yılında yenilemeye gitti. Serinin yakışıklı olan bu versiyonu için de makyajlama ve tasarımsal değişiklikler yaparak modelin tanıtımını gerçekleştirdi. Clio 5 gibi bu modelde yeniden tasarlandı. Eski hatlarından yeni hatlara geçiş ise 2021 yılında oldu. Clio 5 için 2020 yılında makyaj yapılırken Kangoo modeli için ise 2021 yılında yapıldı.

Bu gün ki konumuzda ise güvenlik testlerindeki durumunu sizlere sunacağız. Bu detayları sizlere kaynakları ile beraber sunacağız. Şimdi 2021 Renault Kangoo NCAP testlerinin aşamalarını sunarak başlayalım.

2021 Renault Kangoo NCAP sonucu olarak detaylar şu şekilde oldu.

Yetişkin yolcu güvenlik testi sonucunda % 78 güven değeri aldı. Bu oran çocuk yolcu için ise beklenenin üstünde değer alarak %87 ile başarı sağladı. Yani araç çocuk  yolcu kısmından hayli güzel geçmiş oldu. Yaya kısmında ise beklenenin altında performans ile % 67 alarak hayal kırıklığı yaşattı.

Araç için diğer yardımcı güvenlik uygulamaları ve destek sistemleri kısmında ise tahmin edilen değeri alarak, % 72 ile 2021 Renault Kangoo NCAP güvenlik testini 4 yıldız ile tamamladı.

2021 Renault Kangoo NCAP sonucu

Yukarıda yer alan resimde de gördüğümüz gibi araç Genel güvenlik testinde ise tam olarak 4 yıldız aldı. Beklenen ortalama bir değer alan model şu an bayilerde satışa çıkmış oldu.

Test için çekilen video görüntüleri de aşağıda yer almaktadır. Tüm test aşamaları için video içerisinde test sonuçlarını görebilirsiniz. Ayrıca test videosunu izledikten sonra araç modeli hakkında düşünceleriniz bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.euroncap.com/tr/results/renault/kangoo/43189

Video Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=CVMvHjKyQNU&ab_channel=EuroNCAP

İlginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu