Yerli Otomobil TOGG için 25 Firma ile anlaşıldı

Yerli Otomobil Togg için 25 Firma ile anlaşıldı. Bu haberimizde bu gün sizlere TOGG yönetim kurulunun yapmış olduğu toplantıda alınan karar ne oldu sizlere onu açıklayacağız.

Yerli Otomobil Togg için 25 Firma ile anlaşıldı. Bu haberimizde bu gün sizlere TOGG yönetim kurulunun yapmış olduğu toplantıda alınan karar ne oldu sizlere onu açıklayacağız. TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca Yerli Otomobile Parça Üretecek Türk Firma Sayısı Belli Oldu

Yerli Otomobil Togg için 25 Firma ile anlaşıldı.

TAYSAD (Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği) başkanı Alper Kanca ayrıca yarım asır sonra kendi yerli otomobilimizi üretiyoruz. Bu beklenen ve güzel bir gelişme dedi. Ayrıca bu gün toplamda 60 adet şirketimizle toplantıdaydık. Gönül ister ki Yerli Otomobil için hepsiyle çalışmak ama bu gün 25 tedarikçi firma ile anlaşmak sağladık.

Elektrikli otomobilimiz için bazılarının şüphesi var. Bunlardan en önemli motorların hibrit değilde direkt elektrikli üretime konusuydu. Bunda şüphe duyanlar için şu an Volkswagen de hibritli motor değil direkt elektrikli motor üretmiş durumda. Yani doğru yoldayız kimsenin şüphesi olmasın. Yarım asırdır beklenen gelişme desteklerimizi esirgemeyelim diyerek sözlerine devam etti.

Ayrıca bu gün burada bulunan firmaların bazıları, Bentley’den Porsche’ye, Audi’den Mercedes’e, Ford’dan BMW’ye ve Toyota’ya kadar en nitelikli, üst seviye araçların parçaları üretiliyor. Diyerek bu parça firmalarıyla bizler de çalışacak. Hatta bu firmaların ürettikleri parçaların %50 sinden fazlası dışarıya ihtiyaç ediliyor.

TOGG CEO su Gürcan Karakaş ise yerli otomobil fabrikası için şimdiden işçi alımına başlayacaklarını açıklayarak istihdam yapılacak kadrolar ve teknisyenlerin sayısını belirledikleri kısa sürede alımlara başlanacağını duyurdu. Şimdilik fabrika da 4 bini aşkın işçi çalışacağı bilgisi bulunurken henüz resmi bir kanatla duyurum yapılmadı diyerek sözlerimi sonlandırıyorum.

Öneri Olsrak Kıbrıs’ın Yerli otomobili ile Bizim TOGG yerli otomobili karşılaştırdım. O yazımıza TOGG vs Günsel Karşılaştırma bu linkten ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

3 Yorum

  1. Yerli otomobil için yakın zamanda sipariş vermeyi düşünüyoruz sipariş onayı olur olmaz mı bilemiyorum ama çok merak ediyoruz. Hele ki konu kendi yerli ve milli aracımıza binmek olacaksa heyecanımız sürekli artmakta uzun lafın kısası umarım en kısa zamanda satışlara başlanır da bizlerde gururla bineriz araçlarımıza

  2. Yerli otomobil çıktığı gün inanıyorumki satış rekorları kıracaktır. Bu projeyi en güçlü şekilde desteklemeliyiz hem yedek parçası ucuz olacak hem de güvenilir bir sürüş deneyimi yaşatacağına inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu