Kategori: Teknik

Teknik ve pratik bilgilerin bulunduğu, araçlar ile ilgili püf noktalara değindiğimiz güncel kategori

Traktörün Kasko Değeri Nedir?

Traktörün Kasko Değeri Nedir?

Traktörün kasko değeri nedir? Kasko değeri nedir? Traktöre kasko nasıl yapılır? gibi çeşitli sorular traktör kullanıcılarının cevap aradığı sorulardır. Aslında kasko ve kasko değeri pek çok araç kullanıcının hakim olması….

Lastik Basınç Sensörü Nedir? Nasıl Çalışır?

Lastik Basınç Sensörü Nedir? Nasıl Çalışır?

Lastik Basınç Sensörü Nedir? Nasıl Çalışır? Lastik basınç sensörü sistemi 2006 yılından sonra üretilmiş bir araca sahipseniz %90 ihtimalle aracınızda lastik basınç sensörü bulunacaktır. Lastik basınç sensörü sayesinde araç hareket….

Hibrit Otomobiller İçin Kasko

Hibrit Otomobiller İçin Kasko Nasıl Yapılır?

“Hibrit Otomobiller İçin Kasko Nasıl Yapılır?”, “Kasko Nedir?”, Hibrit Otomobil Kasko Değeri Nedir?”, “Hibrit Otomobil için Kaskonun Önemi Nedir?” gibi sorular pek çok araç sahibi tarafından merak edilmektedir. Otomobil markaları….

Karbüratör nedir? Ne işe yarar?

Karbüratör nedir? Ne işe yarar?

Karbüratör nedir? Ne işe yarar? Her araçta karbüratör bulunur mu? Arabalarda karbüratörün görevi nedir? Araç alım ve satımlarda araç sahiplerinin dikkat ettikleri bir başka hususta karbüratördür. İçten yanmalı benzinli olan….

Far Ampülü Nasıl Değiştirilir

Far Ampülü Nasıl Değiştirilir?

Far ampülü nasıl değiştirilir? Far Ampülü nedir? Far Ampülünü kendim değiştirebilir miyim? Gibi sorular kullanıcılar tarafından sık sık araştırılan konulardan olmaktadır. Aynı evde ve işyerlerinde kullandığımız ampüller gibi araçlarda da….

Arabada Amortisör Arızası

Arabada Amortisör Arızası

Arabada amortisör arızası nasıl anlaşılır? Sorusu çokça araştırılan konulardan biri olmaktadır. Arabalar günlük hayatımızın vazgeçilmezleri olsalar da belli dönemlerde kullanıma ve arabanın yaşına bağlı olarak arıza yapabilmektedirler. Arabada oluşan bir….