Volkswagen ID.X konsept modeli tanıtıldı!

Volkswagen ID.X konsept modeli tanıtıldı!

Geleceğin Golf-R’ına bakıyor olabiliriz. Volkswagen konsept olarak Volkswagen ID.X modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Elektrikli otomobillerin hayatımıza daha fazla girmesinden sonra markalar bir bir elektrikli versiyonlarını tanıtmaya başladı.

Volkswagen ID.X konsept modeli

Volkswagen ise Konsept bir modeli olan Volkswagen ID.X konsepti için beklenen özellikler ise baya güçlü olacağını işaret ediyor. Çift motorlu olarak 460 Bg güç ile üretileceğini düşündüğümüz model hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaşacağız. Hot Hatch bir model olan Volkswagen ID.X uzun soluklu bir model olacağa benziyor.

Volkswagen ID.X konsept modeli tanıtıldı!

Daha önce tanıtılan ID.3 ve ID.4 modellerinden çok daha güçlü olduğunu ve Golf-R modelinin yerini alacağını belirtmekte fayda var. Bu araç için kullanılan motor seçeneği ise diğer elektriklilerden yani; ID.4 GTX, ID.6, Audi Q4 E-Tron ve Skoda Enyaq iV RS gibi modellerden daha güçlü yapıyor.

Elektrikli motorları sayesinde ID.X, 0-100 km/sa hıza 5.3 saniyede ulaşabiliyor. Bu da bu seviyedeki araçlara emsal olarak çok hızlı olduğunu gösteriyor. Tasarım olarak da elimizde bulunan konsept fotoğrafları sizlerle paylaşacağız.

Volkswagen ID.X konsept modeli tanıtıldı!

Modelin iç tasarımı bu şekilde olacak ve son derece şık ve modern bir görünümle RS-Line tarzında çizgiler hakim olacak. Baya geniş bir ekran ve geniş iç hacim bizleri karşılayacak.

Yeşil çizgiler bu modele hakim olacak.  Direksiyon kısmında standart olan direksiyon kullanılmış. Aracın hem ekran hemde hız gösterge paneli modern yapıya sahiptir. Aracın dış tasarımı hakkında sanırım birşey demeye gerek yoktur. Çok ama çok tarz bir yapıyı yollarda görmek çok daha güzel olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.