Sürerken Para Kazandıran Elektrikli Araba Gündem Oldu

1 Paylaşımlar

Dünya genelinde otomotiv sektöründe büyük bir değişim yaşanırken, hem otomotiv firmaları hem de teknoloji şirketleri bu yarışa dahil olduklarını açıklıyor. Elektrikli otomobil geliştiricisi firmalar arasında adından sık sık söz ettirmeye başlayan Daymak, yeni modeliyle de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Kanada merkezli elektrikli otomobil firması, sektörde farklılık yaratan yeni modeliyle beğeni topladı. DAymak Spiritus isimli araç, boşta olduğu zamanlarda Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi kripto paraların madenciliğini yapabiliyor. Spor araba tasarımına sahip olan Spiritus, tamamen elektrikle çalışıyor ve görünüş olarak da ezberleri bozuyor.

Daymak Spiritus ile Kripto Para Üretimi

Daymak Spiritus ile Kripto Para Üretimi

Tüm dünyada elektrikle çalışan araçların da önemini kazanmasıyla birlikte otomotiv sektöründe de kıyasıya bir mücadele başladı. Sektörde şok etkisi yaratan yeni modeli “Spiritus”u tanıtan Daymak firması, kripto para madencilerinin beğenisini toplamayı başardı.

Bu araç, kullanımda olmadığı zamanlarda kripto para sektöründe “mining” adı verilen kripto para kazımı yapabiliyor. Madencilik olarak da adlandırılan bu sistemde, kripto para üretiliyor. Dolayısıyla Daymak Spiritus modeli elektrikli otomobil kullanılmadığı zaman durduğu yerden kripto para madenciliği yaparak sahibine para kazandırmış oluyor.

Madencilik Yapan Elektrikli Araba

Kanadalı elektrikli otomobil üreticisi Daymak, ilk etapta konsept bir model olarak tanıttığı Spiritus modelinin bu şekilde kalmayacağını öne sürüyor. Aracın ABD elektrikli otomobil pazarında yakın gelecekte piyasaya sürüleceği iddia edilirken, bu işe en çok kripto para madencileri sevindi.

Sportif görünümü ile dikkat çeken Spiritus modeli tek şarjla 480 kilometre yol gidebiliyor. Bu elektrikli otomobilde WiFi bağlantısı, güneş enerjisi ile şarj eden panel, GSP alarm sistemi ve 12 hoparlörlü eğlence ses sistemi bulunuyor.

Fakat aracın kripto para madenciliği yaparken hangi seviyelerde kazım hızına ulaştığına dair henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Daymak tarafından konsept olarak tanıtılan bu elektrikli otomobil Bitcoin ya da Ethereum madenciliği yaparak sahibine para kazandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.