Honda ve Google İşbirliği Yapma Kararı Aldı!

Honda ve Google İş Birliği Yapma Kararı Aldı!
0 Paylaşımlar

Otomobil ve arama motoru devleri olan Honda ve Google işbirliği yapma kararı aldı. Sadece otomobil üretimine odaklanmayan Honda, arama motoru ve büyük teknoloji şirketi olan Google ile işbirliği yapacak. Honda araçlarında daha fazla teknolojiye yer vermeyi düşünüyor. Gelin detayları sizlerle beraber inceleyelim.

Honda, arama motorları içerisinde en büyük olan Google ile teknoloji bağlamında anlaşma yaptı. Anlaşma amacı ise sürücülere daha fazla kolaylık sağlayacak sistemler üzerinden gerçekleşti. Şimdi Honda ve Google işbirliği neden yapıldı onu sizlere açıklayalım.

Honda ve Google İş Birliği Yapma Kararı Aldı!

Honda ile Google arasındaki işbirliği şu şekilde olacak. Honda araçlarında multimedya sistemlerine Google teknolojilerine yer verecek. Google navigasyon, sanal asistan ve araç içi uygulamaları Honda multimedya ekranına eklenecek. Kullanıcılar direkt olarak bu ekran üzerinden teknolojileri kullanabilecek. Yani araca telefon bağlayarak yapılan büyün işler telefon bağlanmadan Honda araç içerisindeki mutlimedya ekranından sağlanacak.

Honda özelikle de Google sanal asistan desteğini ve bu desteğin entegrasyonu ile çalışma gerçekleştirecek. Otomobil devlerinden olan Honda bu gelişmeleri tüm araçlarına entegre edecek. Bunların yanında sesli komut sistemleri ile sürücüler sanal asistana işler yaptırabilecekler.

Honda araçlarında komut vererek Google sesli asistan yardımı ile arama yapabilecek, haritalardan konum açabilecek, yol tarifi yapabilecek ve bazı görevler gerçekleştirebilecek. Honda bu işbirliğini sağlar ise fabrika aşamasında bu özellikler araçlara entegre halde gelecek. Şimdilik tüm detaylar tam olarak paylaşılmasa da ilerleyen zamanda anlaşma detayları netleşecektir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.