McLaren Formula E yarışına katılacak!

McLaren Formula E yarışına katılacak mı?
2 Paylaşımlar

2022/23 sezonu için McLaren Formula E yarışına katılacak mı? Seriye girmek için McLaren “bir kontrat imzaladı”. Artık 2022-2023 Sezonunda McLaren de Formula E yarışlarına araç çıkaracak.

McLaren Formula E yarışına katılacak mı?

Anlaşmada gereği, McLaren’ın seride yarışacağı kesin olarak söylenmiyor, fakat 8 kez F1 şampiyonluğu bulunan İngiliz ekip isterse, elektrikli yarış serisine katılma hakkı bulunuyor. Yani McLaren, istemesi halinde Formula E yarışında yer alabilir. Eski Formula 1 yarışlarından sonra artık yeni gözde Formula E olacak diye zaten markalar bu yarışa önem vermeye başladılar.

Üstelik hem Audi hem de BMW, 2021 sezonunun sonunda Formula E’yi bırakacağını açıkladı. Bu da  McLaren için yer açılmış olacak ve bir giriş fırsatı olacak,

McLaren CEO’su Zak Brown bu anlaşma için ise şunları; ” Bir süredir Formula E yi yakından takip ediyor ve izliyoruz. Gelecekte nasıl bir portföyü olur bunları takip ediyoruz. FİA ile McLaren yaptığımız bu anlaşmada bizler doğru kararı vermek için zaman tanımlamasıyla iyi bir değerlendirme yapacağız. Bu bizi doğru kararı vermemiz için iyi bir fırsat oldu.”  söyledi.

Formula E nin ise “Gen3 kuralları” ile daha hafif ve daha güçlü hale geliyor. Eski Formula 1 e nazaran bu daha iyi ve daha zorlu yarışlar anlamına geliyor denildi. Bunun için de biz bu yarışa devam etmeli miyiz? Yoksa etmemeli miyiz bunu detaylıca düşünüp araştıracağız.

McLaren Formula E yarışına katılacak mı? Yoksa katılmayacak mı? Bu sorunun cevabını 2022-2023 sezonunda göreceğiz.  Öneri olarak ise sizlere 2020 Yılında Norveç’te satılan arabaların yarısından fazlası Elektrikli Versiyon Oldu  yazısını bırakıyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.