Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli otomobil TOGG fabrikası nerede?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Yerli otomobil takipçileri sizlere bu gün Yerli otomobil fabrikası nerede? TOGG fabrikası nerede kuruluyor? Hangi ilimizde kuruldu? Yerli otomobil Hangi ilçemizde kuruldu? Bu soruları yanıtlayacağız. Bu sorular gerçekten bilmeyenler için merak edilen sorular diyebiliriz. Bizde bu gün bu detayları sizlere sunacağız.

Yerli otomobil fabrikası nerede kuruluyor?​

Bildiğimiz üzere Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu yani TOGG fabrikası nereye kuruluyor diye merak edilmektedir. Bende detayları sizlere paylaşmak istedim. Elektrikli otomobilimizin fabrikası hangi ilde kuruluyor bu merak konusu olmuştu. Bende sizler için detaylı şekilde kaleme aldım.
Yerli otomobil takipçileri sizlere bu gün Yerli otomobil fabrikası nerede? TOGG fabrikası nerede kuruluyor? Hangi ilimizde kuruldu? Yerli otomobil Hangi ilçemizde kuruldu?
Öncelikle herkesin bildiği gibi yerli otomobil TOGG fabrika kurulum aşamasını neredeyse tamamlamak üzere. Fabrika kaba inşaatı ise nerdeyse bitmek üzere diyebiliriz. Basında geçen fabrika haberleri üzerine bazı vatandaşlar hangi ilde kurulduğunu merak ediyor. Evet şimdi sizlere Yerli otomobil fabrikası nerede? Hangi ilimize fabrika kuruldu bunu açıklayacağım.

Öncelikle Yerli Otomobil için kurulan şirket hangisi merak edenler bu yazımızı inceleyebilirler. Şimdi bu yazımızın detaylarını sizlerle paylaşalım. Elektrikli ve Yerli otomobilimiz TOGG fabrikası Bursa da kurulmaktadır. Ayrıca Bursa'nın Gemlik ilçesinde tesis kurulumu devam etmektedir. İnşaatın kaba bölümünün büyük kısmı ise bitmiş durumdadır. Bursa'nın Gemlik ilçesinin seçilmesinde ise pazara yakınlık ve otomotiv sanayisine olan konumu göz önüne alınmıştır.

Ayrıca liman ve ithalat konuları da burayı işaret etmiştir. Fabrika kurulumu tamamlanınca ise seri üretim aşamasına geçilecek ve 5 bin kişi istihdam edilecektir. Bu arada Yerli otomobil fabrikası iş başvurusu yazımızı da okuyabilir siz de mesleğiniz var ise yerli otomobil TOGG'un fabrikasında veya yapım sürecinde çalışabilirsiniz. Yazımızda da detayları sizlere sunduk.

Bu günlerde merak edilen konuları derleyerek sizlere sunduk. Yerli otomobil fabrikası nerede? TOGG fabrikası nerede kuruluyor? Hangi ilimizde kuruldu? Yerli otomobil Hangi ilçemizde kuruldu? sorularını sizlere sunduk. Sizde merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Togg fabrikasının bulunduğu yer, yerli otomobilin üretim sürecine ilişkin bilgi sahibi olmak isteyen yerli ve yabancı tüketiciler ile diğer sektör temsilcileri tarafından sıklık ile araştırılıyor. 2020 yılında temel atma töreni gerçekleştirilen yerli firma, 4 yıllık sürenin ardından faaliyete geçmek için geri sayıma başladı.

Bursa ilinin Gemlik ilçesinde bulunan Togg fabrikası için 18 Temmuz 2020 tarihinde inşaata başlama töreni düzenlendi. O zamandan bu zamana yerli ve doğuştan elektrikli aracın üretimi için hazır hale getirilmeye çalışılan fabrikanın, 2022 yılının haziran ayında tamamlanacağına yönelik hedef koyulmuştu.

Temmuz ayının tamamlanmak üzere olduğu şu günlerde Togg fabrikasının tamamlanmasına ilişkin konulan hedefin gerçekleşip gerçekleşmediği sıklık ile sorgulanmaya devam ediyor.

Togg Fabrikası Tamamlandı Mı?

Togg fabrikasının bitiş tarihi, yerli otomobile ilişkin gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüketiciler, sektör temsilcileri ve diğer yabancı basın organları tarafından merak ile bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda boyahane ve montaj alanının tamamlanmak üzere olduğunu duyuran Togg, merakların giderilmesi için yeni bir paylaşım daha yaptı.

2020 yılında inşaat atma töreni düzenlenen Togg Gemlik Fabrikası’nın, Haziran 2022 tarihinde bitirilmesi ve temmuz ayının sonu itibari ile de deneme üretimlerine geçmesi planlanmıştı. Nitekim planlamanın dışına çıkılmadı ve yerli firma, Gemlik Tesisi’nin tamamlandığını duyurdu.

Togg Twitter’dan Paylaştı!

Togg’un Twitter paylaşımı, kısa süre içerisinde on binlerce beğeni ve yorum aldı. Resmi Twitter hesabından sık sık paylaşımlarda bulunan yerli firma, iki gün önce yeni bir paylaşım daha yayınladı.

Firma, 18 Temmuz 2020 tarihinden bu zamana kadar fabrikanın inşa sürecinde kat edilen gelişmeleri ve fabrikanın son halini içeren uzun bir video yayınladı. Togg, paylaştığı videoya şu notu düştü: “Deneme üretimine geri sayım başladı. Şimdi Gemlik’te deneme üretimine hazırlık zamanı. İşte 2 yıl boyunca Yeni Lig Gemlik çalışmaları…”

Togg Fabrikasının Büyüklüğü Ne Kadar?

Togg Fabrikasının Büyüklüğü Ne Kadar?
Togg fabrikasının büyüklüğü, aracın seri üretime geçmesini bekleyen milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Daha önce yapılan açıklamalara göre Togg’un Gemlik Tesisi’nin kurulduğu alanın 1,2 milyon metrekare büyüklüğünde olduğu bildirildi. Fabrikanın kapalı alanının büyüklüğü ise 230 bin metrekare olduğu açıklandı.

Togg Fabrikasında Test Pisti!

Togg fabrikasının test pisti, uzun süre televizyonlarda ve diğer basın organlarında konuşulmaya devam etti. Aracın hız testlerinin rahatlık ile yapılması için kurulan test pistinin inşaatı tamamlandı ve kullanıma açıldı. Yerli otomobil için aynı bölgede inşa edilen test pisti, 1,6 kilometre uzunluğunda.

Togg Deneme Üretimleri Nasıl Yapılacak?

Togg’un deneme üretimi, herkes tarafından sabırsızlık ile bekleniyor. Mayıs ayının sonunda parçalı deneme üretimlerine başlayan robotlar, deneme üretimlerine geçiş aşaması için her şeyin hazır olduğunu göstermişlerdir. Togg’un deneme üretimleri çoğunluk ile robotlar ile yapılacak ve üretimde 208 robot görev alacak. Bantta yer alan her araç için 3 dakika ayrılacak.

Togg Ne Zaman Seri Üretime Geçecek?

Togg’un seri üretime geçeceği tarih, araca sahip olmak isteyen tüketiciler ve diğer yetkililer tarafından heyecan ile bekleniyor. Yapılan son resmi açıklamalara göre Togg, 29 Ekim tarihinde açılışı yapılacak olan Gemlik Tesisi ile birlikte seri üretime başlayacak.

Togg Ne Zaman Trafiğe Çıkacak?

Togg’un trafiğe çıkacağı tarih, şimdiden merak konusu oldu. Deneme üretimlerinde bir sıkıntı çıkmaması ve planlanan tarihte seri üretime geçilmesi durumunda Togg, 2023 yılının ilk üç ayı içerisinde C segment SUV modeli ile trafikte olacak.

Togg'un Satış Fiyatı Belli Oldu Mu?

Togg’un fiyatı, henüz belli olmadı. CEO Mehmet Gürcan Karakaş, Togg’un fiyatının pazar tarafından belirleneceğini açıkladı.
 
Son düzenleme:


Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,086
Son üye
msirikci
Üst