Ford Mustang Mach-E modelini geri çağırıyor!

Ford Mustang Mach-E modelini geri çağırıyor!
1 Paylaşımlar

Civata sıkma sorunundan dolayı Ford Mustang Mach-E modelini geri çağırıyor! Toplamda 1.300 adetten sadece 75 tanesinde bu sorun olduğu için Mustang Mach-E modeli ilk sahiplerinden şu an geri çağırılmaya başlandı.

Ford, Mustang Mach-E adlı elektrikli crossover modeli şu anda piyasada Bin 300 tanesi sahiplerine ulaştı. Fakat alt civata sorunu yaşayan model sayısı da sadece 75 tanesi oldu. Ford ise bunun için  Ford referans numarası 21S09 ile geri çağırma başlattı.

Bu civatanın olması gereken kadar sıkılmadığı belirlenmiş, yapılan araştırmalarda ise herhangi bir kaza ve yaralanma olmadığının altı çizilmiştir. Fakat yine de Ford bu sorunu çözmek için ise belirlenen 75 Ford Mustang Mach-E modelini geri çağırma kararı almıştı.

Ford Mustang Mach-E modelini geri çağırıyor!

Araç Sahiplerine ulaşmaya başlayan Ford, bazı Mach-E’lerin alt şasi parçalarının belirtilen değerlere göre cıvatalanmamış olabileceğini tespit etmiş. Bu çağrılma olayının tüm detayları da 22 Mart tarihinde belirginleşecektir. Bildiğiniz üzere mühendislik çalışmaları esnasında önemli makinelerin cıvatalarının sıkılması işlemi için belirli tork hesaplamaları yapılıyor ve cıvatalar o değerde sıkılıyor. Bunun da eksik olduğu için bu geri çağırılma yaşanmıştır.

Geri kalan 1225 Adet Mustang Mach-E modeli ise sadece servislerde hafif bir destek alarak Civata sıkma yapılacak. Kalan 75 araç ise fabrikaya çağırılması gerekiyor. Bugüne kadar hem Ford’dan hem de diğer markalardan çok daha büyük geri çağırma operasyonları duymuştuk.

Öneri yazı: Ford Ranger Raptor Fiyat Listesi 2021

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.