Togg CEO’sundan Aracın Satış Fiyatı Yorumu!

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünya ülkelerine yayılan ve hem can hem de maddi kayıplara sebep olan koronavirüs salgını, aşıların bulunmasının ve topluk bağışıklığının artmasının ardından etkilerini yitirmiş olsa da ekonomi piyasalarına olumsuz etki etmeye devam ediyor. Bu kapsamda bir yıl gibi bir süreç boyunca virüs sebebi ile üretim yapamayan fabrikalar, birçok ülkenin ekonomisinin derin bir iz almasına sebep oldu. Bu olumsuz gelişmelerden nasibini alan sektörlerden birisi de otomotiv sektörü oldu.

Geçtiğimiz sene başlayan ve bu yılın başında da şiddetini arttıran çip krizi, otomotiv sektörüne direkt olarak etki etti. İçten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinin üretimlerinde kısıtlamaya gidilmesine sebep olan bu durum ve çevre kirliliği, maliyet artışı gibi ek durumlar, üretici firmaları elektrikli otomobil üretimine yöneltti. Firmaların bu atılımları, Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte fahiş seviyelere ulaşan akaryakıt fiyatlarından usanan tüketicilerden de olumlu tepki aldı. Bu kapsamda Türkiye’de yerli ve doğuştan elektrikli Togg ile elektrikli otomobil piyasasına dahil olmaya karar verdi.

Bir süredir çalışmaları süren ve önce sene başında tanıtıldığı Amerika’da sonrasında ise ülke sınırlarımız içerisinde büyük ilgi gören Togg için geri sayım başladı. Seri üretimin yapılacağı Gemlik tesisinin inşası tamamlanmak üzere olan Togg, sene sonu itibari ile seri üretime geçmeyi planlıyor. Bu kapsamda araca yönelik önemli açıklamalarda bulunan Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, açıklamaları esnasında aracın satış fiyatına da değindi.

CEO Karakaş Müjdeyi Verdi!

CEO Karakaş Müjdeyi Verdi!

Geçtiğimiz günlerde heyecan ile beklenen yerli otomobil Togg’a ilişkin soruları yanıtlayan Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, TRT Haber’e önemli açıklamalarda bulundu. Karakaş, temmuz ayının sonunu, ağustos ayının başını işaret ederek, deneme üretimlerine başlanacağını müjdeledi. Ekim ayının sonu, kasım ayının başı için de müjdesini veren Karakaş, o tarihler için seri üretimin planlandığını ifade etti.

Kasım ayının başında başlayacak olan seri üretimin aracın hemen trafiğe çıkacağı anlamını taşımadığını belirten Karakaş, Avrupa sertifikasyon merkezlerine test gönderiminin yapılacağını, oradan gelecek cevabın ise ortalama olarak 3-5 ayı bulabileceğini ifade etti.

Fiyatı Açıklayamadı!

Yerli otomobil Togg’un satış fiyatı oldukça merak ediliyor. Konuya ilişkin net bir açıklamada bulunamayan CEO Karakaş, aracın satış fiyatının pazar tarafından belirleneceğine dikkat çekti.

Batarya Üretimi De Başlayacak!

CEO Karakaş, aracın seri üretimine başlanacağı tarihlerde bataryası için de üretim çalışmalarına başlanacağını ifade etti.

İlginizi Çekebilir

One thought on “Togg CEO’sundan Aracın Satış Fiyatı Yorumu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.