Togg ve Bilişim Vadisi, 10 Girişimciyi Yatırımcılar ile Buluşturdu!

Ülkemizin yerli firmalarından olan Togg, yeni dönemde yalnızca piyasaya tanıttığı yerli araç için değil, farklı konularda da büyük heyecan yaşamaya devam ediyor. Elektrikli araç bataryası üretimi, şarj istasyonu ihaleleri gibi kategorilerde de kendisini ispat etmeye hazırlanan Togg, bir gelişmeye daha tanıklık edilmesini sağladı. Geçtiğimiz aylarda duyurulmuş olan Togg- Bilişim Vadisi ortaklığında düzenlenmiş olan Mobilite Hızlandırıcı Programı’nda sonuca ulaşıldı.

Bir süredir, Mobilite Hızlandırıcı Programı kapsamında eğitim gören öğrenciler, dün gerçekleştirilen mezuniyet töreni ile birlikte yatırımcıların karşısına çıktı. Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı.

850’nin Üzerinde Başvuru Geldi!

Ülkemizde mobilite ekosisteminin gelişmesine katkıda bulunmak ve ilgili alanda faaliyetlerini sürdüren, projeler geliştiren girişimcilere mentorluk ve eğitim vermek amacı ile “Mobilite Hızlandırma Programı” başlığı altında bir eğitim planlandı. Bilişim Vadisi ve Togg iş birliğinde düzenlenmiş olan programa, 850’yi aşkın başvuru iletildi.

6 Nisan’da Başladı!

6 Nisan'da Başladı!

Togg işe Bilişim Vadisi iş birliğinde planlanmış olan Mobilite Hızlandırıcı Programı için yapılan 850’yi aşkın başvuru değerlendirildi ve bu kapsamda başarılı olabilecek olan 47 girişimci programa dahil edildi. 6 Nisan tarihinde başlamış olan program, yoğun eğitim ve mentorluk dersleri ile devam etti.

Toplamda 47 girişimcinin dahil edilmiş olduğu programda, 8 hafta boyunca Ar-GE firmaları aracılığı ile yoğun olarak teknik mentorluk desteği verildi. Ek olarak uzman isimler tarafından da mobilite, büyük veri, blok zinciri, siber güvenlik, yapay zekâ, oyunlaştırma, hafif malzemeler, sürdürülebilirlik, akıllı şebeke, enerji çözümleri gibi pek çok konu başlığı altında da yoğun bir eğitim programı düzenlendi.

Mobilite Hızlandırıcı Programı kapsamında söz konusu girişimlerin operasyonel süreçleri dahilinde teknolojik hazırlık düzeylerinin arttırılması da önemli bir konu başlığı olarak değerlendirildi. Girişimcilerin, ürünlerini test edebilmeleri amacı ile uygulama platformları kuruldu ve ilgili platformlara erişim desteği sağlandı.

Dün Bir Araya Geldiler!

47 girişimin dahil olduğu Mobilite Hızlandırıcı Programı, dün itibari ile final yaptı. Toplamda 10 girişimcinin sahneye çıkarıldığı etkinliğe, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katılım sağladı. Hazırlanan girişimler, etkinlik kapsamında potansiyel müşterilere ve yatırım fonlarına tanıtıldı.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.