Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tanıtım Zorunlu Trafik Sigortasının Önemi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Sigorta kavramı son zamanlarda hepimizin duyduğu bir kavram haline gelmiştir. Sigorta, bir prim karşılığında bir kimsenin ya da bir şeyin herhangi oluşabilecek zararını önleyebileceği bir anlaşma türüdür. Bu anlaşma türü günümüzde sigorta şirketleri ile yapılmaktadır. Sigorta şirketleri sayesinde birçok sigorta çeşidinden yararlanabilirsiniz. Örneğin; trafik sigortası, deprem sigortası, özel sağlık sigortası, seyahat sigortası vb.

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?​

Trafiğe çıkan her araç sahibinin yaptırması gereken sigorta çeşitlerinden biri zorunlu trafik sigortasıdır. Trafik sigortası isteğe bağlı değildir. Yaptırmayanlar hakkında cezai işlemlere kadar giden ve kanunlar çerçevesinden belirlenmiş bir sigortadır. Yaptırılan zorunlu trafik sigortası sayesinde herhangi bir kaza durumundan hasar gören araç ve kişiler güvence altına alınmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Önemi​

Trafiğe çıkan birçok kişinin faydalanabileceği zorunlu trafik sigortası sayesinde, kaza durumunda, karşı tarafın hasarlarının karşılanması için trafik sigortası yaptırmak kritiktir. Ayrıca kanun gereği tüm motorlu araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olduğu için yaptırılmaması halinde oluşabilecek herhangi bir maddi cezayı almamış olursunuz.

Trafik sigortası yaptırmayanları bekleyen diğer bir tehlike; trafikten men edilmektir. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmamış ya da geciktirmiş kişilerin araçları alınıyor ve trafiğe çıkamamaktadırlar. Tüm bunları düşündüğümüzde zorunlu trafik sigortası yaptırmayanların, araçlarını güven içerisinde kullanmaları için sigortalarını yaptırmaları gerekmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları​

Zorunlu trafik sigortası fiyatları belirlenirken birçok faktör bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri; Araç türü, ile göre belirlenen tavan fiyat ve araç sahibinin hasar basamağı poliçe fiyatlarını belirlemektedir.

Kasko Nedir?​

Kasko genellikle trafik sigortası ile karıştırılır. Trafik sigortası zorunlu bir sigorta çeşididir. Kasko ise isteğe bağlı ve yaptırılması zorunlu olmayan bir sigorta türüdür. Kasko sayesinde herhangi bir kaza durumunda kendi aracınızı hasarlarını gidermiş olursunuz. Zorunlu trafik sigortası kazaya karışan karşı tarafın hasarlarını teminat altına almaktadır. Kasko, kullanmış olduğunuz aracınızın kaza, yangın ve hırsızlık durumlarındaki teminatları sağlamaktadır.

Kasko Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?​

Yaptıracağınız kasko sayesinde poliçenizde yer alan teminatlar ile ek olarak istediğiniz teminatları da poliçenize ekletebilirsiniz. Kasko ile aracınızın başına gelebilecek doğal afetler, kaza sonucu hasar ve hırsızlık gibi durumlarda poliçenize göre kaskonun olanaklarından faydalanabilirsiniz. Günümüzde kasko yaptırmak büyük önem arz etmektedir.

Sürprizlerle dolu bu hayatta aracınızı ve kendinizi kasko ile güvence altına almanızı tavsiye ederiz. Birçok sigorta şirketi kasko ve zorunlu trafik sigortası ile sizleri güvence altına almaktadır. Kısa bir araştırma yaptığınızda size en uygun trafik sigortası ve kasko teklifleri alabilirsiniz. Kasko sorgulama yapmak ve uygun tekliflerde fiyat almak için mutlaka uzmanıyla görüşmenizi tavsiye ediyoruz.
Zorunlu Trafik Sigortasının Önemi

Özel Sağlık Sigortası​

Birçok kişi özellikle pandemi ile özel sağlık sigortası yaptırmak için sigorta şirketlerine başvurmuşlardır. Peki nedir özel sağlık sigortası? Özel sağlık sigortası; Hastalık ve kaza durumunda sigorta yaptıran kişilerin sağlık giderlerini karşılayan bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortasına yaptıracağını ek teminatlarla poliçenizi genişletebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası yaptıranların çoğu özel hastanelerin olanaklarından oldukça fazla yararlanabilmektedirler. Yatarak ve ayakta tedavi olanaklarıyla istediğiniz doktor ve hastane de tedavi görebilirsiniz. Özellikle özel hastanelerde kan tahlilleri, MR ve ameliyat gibi yüksek meblağ tutan tedaviler için özel sağlık sigortası yaptırmak tam yerinde olacaktır.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları​

Sizin ihtiyacınıza göre özel sağlık sigortası fiyatları değişebilmektedir. Özel sağlık sigortası fiyatları belirlenirken cinsiyet, il ve yaş gibi kriterlerin yanında ek olarak seçilen hizmetler, ayakta ve yatarak tedavi gibi opsiyonlar ile fiyatlarda değişimler gözlemlenmektedir. Ekonomik olarak daha uygun olan özel sağlık sigortası ile dilediğiniz doktor ve hastaneden kapsamlı bir sağlık kontrolü yaptırabilirsiniz.

Birbirinden farklı planları ve özellikle taksitli ödeme seçenekleri ile özel sağlık sigortası ödeme planlarından faydalanabilirsiniz. Özel sağlık sigortasından en avantajlı şekilde yararlanmak için gittiğiniz hastanenin sigorta şirketiyle anlaşmasının olduğunu mutlaka öğrenin. Poliçenizi detaylı bir şekilde inceleyiniz.

Sizin isteğiniz dışında herhangi bir teminat eklenmemesi ya da eksik olmaması için mutlaka poliçenizi eksiksiz bir şekilde bakınız. Pandemi sürecinde devlet hastanelerinde uzun sıraların oluşu sonucunda birçok kişi özel hastanelerde test yaptırmak ve muayene olmak istemektedir. Daha hızlı ve kolay bir sağlık hizmeti almak için özel sağlık sigortası günümüzde kaçınılmazdır. Bu yazımızda en önemli 3 sigorta türünden bahsettik.

Özellikle zorunlu trafik sigortası ile kasko birbirine çok karışan iki kavramdır. Bu iki sigorta çeşidinin özellikleri ve farklarını detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Özel sağlık sigortası, kasko ve zorunlu trafik sigortası ile ilgili değerli yorumlarınız ve sorularınız varsa bizimle paylaşabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,089
Son üye
Karşıbalı
Üst