Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yüzde Yüz Yerli, Yüzde Yüz Elektrikli Ekskavatör, Milletimize Hayırlı Olsun!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yüzde Yüz Yerli, Yüzde Yüz Elektrikli Ekskavatör, Milletimize Hayırlı Olsun! Geçtiğimiz günlerde sanayi ve teknoloji bakanı Mustafa Varank sosyal medya hesaplarından heyecanlandırıcı bir video paylaşmıştı. Bu paylaşım, yakında açıklanacak olan ürüne ait bir teaserdı. Hidromek'in ürettiği HICON yüzde yüz yerli, yüzde yüz elektrikli ekskavatör milletimize hayırlı olsun!

Tübitak Mükemmelliyet Merkezlerinde Üretildi​

Resmi açılışı yapılan mükemmelliyet merkezlerinden olan Tübitak Marmara Araştırma Merkezi açılışında tanıtılan yerli elektrikli ekskavatör HICON 7W görenleri şaşkına çevirdi.

İş makineleri sektöründe ihracat yapan ülkemizdeki az sayıdaki üreticiden biri olan Hidromek geleceği şekillendirecek iş makinelerinin üretimini vizyon olarak belirlemiş ve bu doğrultuda çalışmalara başlamış. Geleceğin akıllı şehirleri için düşünülmüş sıfır emisyonla çalışan HICON şehir içindeki bütün işleri yapabilecek kabiliyette tasarlanmış.

HICON'un Özellikleri Neler?​

Her şeyden önce bu iş makinesinin sitemizde haber olmasına sebep olan en büyük özellik yüzde yüz yerli, yüzde yüz elektrikli olmasıydı. 2018 yılında başlanan projede HICON adı verilen iş makinesi akıllı ve çevre dostu şehir ekskavatörü olarak geliştirildi. Sınıfında ilk ve tek olma özelliğiyle de ayrıca bir gurur kaynağı.

Sıfır emisyonlu olması ile çevresel etkiyi azaltan HICON 7 W’yu, kompakt boyutlarıyla şehrin birçok köşesinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. HICON, enerjisini yeni nesil Lityum-ion bataryalarda depolar. Elektrikli motoru sayesinde enerjisini %97 verimli kullanır. Ayrıca, konvansiyonel dizel motorlu araçlara göre daha az enerji harcar ve bakım maliyetleri de onlara göre çok daha düşüktür.

Makine operatörleri açısından merak edilen bir konu olan şarj konusunda açıklama yapan Tasarım Müdürü Hakan Telışık, 7 Ton olarak üretilen HICON 7W'nin tam şarj ile 8 saat çalışabileceğini ve elektrikli otomobillerin şarj noktalarında şarj edilebileceğini ifade etti. Dizel bir makineye oranla 7/1 oranında enerji tüketimi sağlayarak ciddi anlamda tasarruf sağlamaktadır. 3,5 saatte normal şarj istasyonlarına 1,5 saatte de hızlı şarj istasyonlarından şark edilebilecek.

HİCON 2022'in İlk Çeyreğinde Yollarda​

Tübitak Marmara Araştırma Merkezi açılışına katılan Cumhurbaşkanımız Sn Erdoğan HICON 7W'yi test ederek yetkililerden bilgi aldı. Hakan Telışık,iş makinesinin 2021 yılının sonlarına doğru seri üretime hazır olacağını ifade etti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst