TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Üretim Yapan Otomobil Markaları

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,115
Tepkime puanı
225
Yerli Üretim Yapan Otomobil Markaları Ülkemiz sürekli büyüyen bir süreç içerisindedir. Bu büyümede otomotiv sektörünün katkısı azımsanamayacak kadar fazladır. Hatta payı en çok olan sektörlerden biri olduğunu kolayca söyleyebiliriz. Ülkemizde çok fazla tercih edilen otomobillerin üretimini gerçekleştirmektedir. Ülkemizde faiz oranları, özellikle otomotiv sektöründe yüksektir. Ancak yerli üretim olan bu otomobiller düşük faiz oranları ile daha fazla tercih edilmektedir. Türkiye’nin bu büyük otomotiv her geçen gün daha büyük bir hız ile büyümektedir. Türkiye 1966 yılında otomobil üretmeye başlamıştır. Günümüzde kendi markamızı olmasa da dünya devi otomobil firmalarının en çok tercih edilen arabalarını üretmekteyiz. Yurt dışındaki birçok insan için Türkiye bir yerli üretim yapan otomobil cennetidir. Her gün sokakta gördüğümüz, sıkça adını duyduğumuz birçok markaların yarısı ülkemizde üretilmektedir. Düşük faizli krediler yerli otomobil için geçerlidir. Bundan dolayı vatandaş istediği arabaya yüksek faiz engeline takılmadan, istediği gibi ulaşmış oluyor. Öneri Yazı: En İyi Menzile Sahip 10 Elektrikli Otomobil
images-7.jpg

Yerli Üretim Yapan Otomobil Markaları Hangileridir?​

Yerli Üretim Yapan Otomobil Markaları Türkiye birçok yabancı otomobil devi ülkenin üretim merkezi olarak tercih ettiği güvenilir ülkeler arasında yerini almıştır. Türkiye’de araba üreten otomobil şirketleri arasında yerli üretim tercih edenler: Fiat, Renault, Toyota, Ford, Peugeot, Citroen, Hyundai, Honda, Isuzu bulunmaktadır.

Yerli Üretim Yapan Otomobil Markaların Modelleri Nelerdir?​

  • Fiat: Egea, Doblo, Pratico, Fiorino
  • Renault: Megane, Clio
  • Honda: Civic
  • Ford: Transit, Courier, Custom
  • Hyundai: i10, i20
  • ISUZU: D-Max
  • Toyota: Corolla, Verso, C-HR
  • Mercedes-Benz: Actros
indir-6-1.jpg

Yerli Üretim Yapan Otomobil Markalarının Modellerinden Hangisi Daha Çok Tercih Ediliyor?​

Bu sorunun cevabını etkileyen en büyük faktör Türk aile yapısıdır. Kalabalık ve kullanışlı arabalar bu aile yapısının ihtiyacını karşılamaktadır. Küçük ve özellikle iki kişilik arabalar ülkemizde çok fazla tercih edilmemektedir. Yerli otomobil modelleri arasında ilk sırada Fiat Egea bulunmaktadır. Orta segmentli araba modelleri arasında karşımıza çıkan bu araba ülkemizin en popüler modelleri arasındadır. Dayanıklılık ve büyüklüğüne göre fiyat olarak çok uygundur. Fiat Doblo ve Fiorino ikinci sırada yer alırlar. Tam bir iş ve yük arabası olarak da kullanılsa, kalabalık aileler tarafından da çok fazla tercih edilmekteler. Fiyatı kalitesinin çok altında olmasından dolayı ülkemizde çok fazla üretilmekte ve satılmaktadır. Talep etme oranı yüksek bir modeldir.
 

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,928
Mesajlar
3,580
Kullanıcılar
5,293
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst