Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Üretim Elektrikli Minibüs Karsan Bulgaristan’da

ADMİN

Admin
Yönetici
Dünyanın pek çok ülkesine minibüs ve otobüs siparişi gönderen Karsan, son hamlesiyle vatandaşları gururlandırdı. Bulgaristan’ın ilk tamamen elektrikli minibüsünü yapan Karsan, Avrupa pazarında da bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Tamamen elektrikli modelleri ile çevreci bir ulaşım aracı olan Karsan minibüsleri Bulgaristan2da faaliyete başlayacak.

Yerli üretim elektrikli araçlar arasında Karsan firması tarafında üretilen minibüsler de dikkat çekiyor. Çevreci bir şehir içi ulaşım imkanı tanıyan Karsan, pek çok Avrupa ülkesinden sonra şimdi de komşu ülke Bulgaristan’da elektrikli modelleriyle yollardaki yerini almaya hazırlanmıyor. Bulgaristan’a ilk elektrikli minibüs teslimatı gerçekleşti ve bu haber basında geniş yankı uyandırdı.

Karsan E-Jest Minibüs Siparişlerini Teslim Etti

Karsan E-Jest Minibüs Siparişlerini Teslim Etti
Türkiye’de toplu ulaşım araçları üretimi ile bilinen Karsan, Avrupa ülkelerindeki unvanını korumaya ve zenginleştirmeye devam ediyor. Firma son olarak Bulgaristan’ın ilk tamamen elektrikli minibüsü olmayı başardı. Komşu ülke Bulgaristan’a elektrikli araç teslimatını tamamlayan Karsan firması, Dobriç Belediyesi tarafından satın alınan 4 adet e-Jest elektrikli minibüs satışı gerçekleştirdi.

Avrupa’dan fon desteği alan Dobriç Belediyesi, bu ödemeyle Karsan firmasından 4 adet elektrikli minibüs satın aldı. Şehir içi elektrikli toplu ulaşım aracı olarak tanımlanan e-Jest, 6 metreye ulaşan boyutlar ve yüksek manevra kabiliyeti sebebiyle tercih ediliyor. Tek şarjla uzun menzil performansına sahip olan Karsan e-Jest, hem çevreci hem de performanslı bir ulaşım aracı olarak rakiplerinden öne çıkıyor.

Bulgaristan’ın Tarihinde Bir İlk Yaşandı

Tamamen yerli üretim olan Karsan e-Jest siparişi veren komşu ülke Bulgaristan, bu sayede tarihinde ilk kez elektrikli minibüs satın almış oldu. Çevreci kimliğe ve konfora büyük önem veren Karsan’ın elektrikli toplu taşıma araçları, Avrupa şehirlerinde adından söz ettirmeye devam ediyor. Pek çok Avrupa ülkesinden sonra şimdi de Bulgaristan’da markasını gezdiren Karsan’ın ülkedeki siparişlere devam edeceği öğrenildi.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Bulgaristan’daki belediyeler, elektrikli toplu taşıma araçlarında Karsan markasıyla üretilen dayanıklı ve kullanışlı modelleri tercih ediyor. tek şarj ile 210 kilometreye kadar menzil sunan e-Jest minibüs modeli aynı zamanda hızlı şarj avantajına sahip olmasıyla beğeniliyor.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,451
Kullanıcılar
9,837
Son üye
erdal ercan
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap