Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobiller Ne Zaman Satışa Sunulacak?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Yerli Otomobiller Ne Zaman Satışa Sunulacak? Türkiye’nin gündemini son zamanlarda oldukça meşgul eden konulardan bir tanesi; yerli ve milli otomobil üretimi…

Bu konunun gündemi bu kadar çok meşgul etmesi, halk arasında yerli araba çıktı mı? sorusunun sorulmasına neden oldu. Fakat henüz yerli ve milli arabaların çıkması söz konusu değil.

Yerli Otomobiller Ne Zaman Satışa Sunulacak?​

Bu konunun gündemi bu kadar çok meşgul etmesinin nedeni; yerli otomobil tanıtım toplantısının tarihinin belli olması. Dolayısı ile yerli otomobiller ne zaman satışa sunulacak diye merak edenlerin biraz daha beklemesi ve yapılacak olan tanıtım toplantısında verilecek olan bilgileri takip etmesi gerekiyor.

Fakat daha önce yapılan açıklamalara göre seri üretime 2021 yılında geçilecek ve otomobil kampanyaları 2022 yılında başlayarak halka satış gerçekleşecek. Üretimi Türkiye’de yapılacak olan, iç pazarda satışa sunulmasının ardından dünya piyasasında da satışı gerçekleşecek olan yerli otomobiller, elektrikle çalışacak ve global çerçevede yaşanan otomotiv sektörünün dönüşümünde rol alacak. Bu sebeple, yerli ve milli otomobillerin üretimi ekonomik anlamda çok büyük bir önem taşıyor.

Yerli Otomobil Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?​

Yerli otomobiller ne zaman satışa sunulacak sorusu henüz bir netlik kazamamışken, yerli arabaların tanıtım toplantısının ne zaman yapılacağı kesinleşti. Yapılan açıklamalardan edinilen bilgilere göre yerli ve milli otomobil tanıtımı 27 Aralık 2019 günü yapılacak ve bu toplantı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan katılımı ile gerçekleştirilecek.

Dolayısı ile yerli otomobil satış tarihi hakkındaki bilgilere ve geri kalan tüm bilgilere bu toplantı sonucunda cevap bulunması bekleniyor. 27 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan yerli otomobil tanıtım toplantısı için tercih edilen yer ise; Bilişim Vadisi.

Bilişim Vadisi, Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde bulunuyor. Toplantı için bu yerin seçilmesinin ise özel bir nedeni var. Çünkü üretimi yapılacak olan bu otomobillerin üretim yeri; Bilişim Vadisi.

Neden Bilişim Vadisi?​

Yerli ve milli otomobillerin tanıtım toplantısının Cumhurbaşkanı katılımı ile Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilecek olma nedeni üretimin burada gerçekleştirilecek olması. Fakat yerli otomobiller ne zaman satışa sunulacak sorusu dışında merak edilen sorulardan bir tanesi de neden üretim için neden Bilişim Vadisi’nin tercih edildiği.

Yerli ve milli araçların üretimi için Bilişim Vadisi seçildi çünkü burası 2018 yılından beri etkin olarak çalışıyor ve robotik, yazılım vs. gibi önemli alanlarda AR-GE çalışmalarını yürütüyor. Üstelik üretim konumu olarak burasının tercih edilmesinin tek sebebi de bu değil. Bilişim Vadisi, otomotiv sektörünün yan sanayi üretimini yapan firmalara konum olarak çok yakın. Bu durum, üretim için burasının tercih edilmesindeki esas rolü oynuyor.

Dolayısı ile üretimin, yan sanayi üreticilerine yakın olması ev tedarikin kolay yapılması yerli otomobil satış fiyatı üzerinde de olumlu olarak etki edecek. Yerli araba satışı yapan ve otomobil alım satımı ile uğraşan kişileri ilgilendiren bir konu da; Bilişim Vadisi’nin limana yakın olması. Böylelikle üretim yerinin limana yakın olması, yerli araba satışını yapacak olan bayilerin de maliyetine etki edecek önemli ve olumlu bir durum olarak karşımıza çıkıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,103
Son üye
josesulo
Üst