TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobilin teknik özellikleri ve dizaynı

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,107
Tepkime puanı
225
Yerli Otomobilin teknik özellikleri ve dizaynı nasıl oldu? İlk yerli araba olarak üretilen Devrim Arabaları’nın hazin sonu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Yerli Otomobilin teknik özellikleri ve dizaynı​

Yerli Otomobilin teknik özellikleri merak konusu oldu. Geçmişte yaşanılan bu olumsuz tecrübe ile Türk üretimi yerli araç kullanımı düşüncesi vatandaşları heyecanlandırırken aynı zamanda da kafasının karışmasına sebep oldu. Yerli üretim arabanın adı, markası, seri üretimi olup olmayacağı, fiyatı, özellikleri, dış görünüşü ve renk seçeneği gibi bir çok sorunun cevaplanması için yetkililerden açıklama beklenmekte.

Yerli üretimde son zamanlarda büyük gelişmeler gösterilmekte olup son teknoloji kullanılarak özel olarak üretimi sağlanan yerli otomobilin özellikleri ve dizaynı merak konusu olmaya devam ediyor. Türk tasarımcı Olcay Tuncay Karabulut tarafından dış tasarımı yapılan yerli otomobilin genel yüz hatları oldukça geniş bir yapıya sahip.

Yerli Otomobilin Özellikleri​

Son zamanlarda meraklıların büyük ilgisini çeken yerli otomobil hakkında özellikler ve dış dizaynı sır gibi korunmaya devam ediyor. Bu kadar gizli kalmasının değerini artıracağı konusunda ise söylentiler çıkmakta. Yerli otomobilin açıklanan özellikleri arasında; birden fazla sürüş modunun bulunması dikkat çekici özellikler arasında gösterilmektedir. Bir diğer özellik ise kontrol ekranının dokunmatik olarak tasarlanmış olmasıdır.

Yerli otomobilde çift yönlü klimanın yanı sıra cep telefonuyla kablosuz bağlantı yapılma şansı da sürücülere verilmektedir. İç hacminin genişliği ve ambiyans aydınlatması ile de görselliğin ön plana çıkarıldığı bu son teknoloji araç, deri ve spor koltuklara da sahip olarak üretilmiştir. Ayrıca dijital göstergeye de sahip otomobilin 4 camı da tam otomatik olarak tasarlanmıştır. Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip yerli otomobilin kapı yanlarında ise Selçuklu motifi bulunmaktadır.
Yerli Otomobilin teknik özellikleri ve dizaynı

Yerli Otomobilin Dizaynı ve Bilinmesi Gerekenler​

Olcay Tuncay Karabulut önderliğinde yapılan, yerli otomobilin tasarımı araç meraklılarında büyük bir heyecan uyandırdı. Yerli otomobilin dizaynı hakkında net bir bilgi olmamakla beraber genel hatlarının oldukça geniş olarak tasarlandığı bilgisi verildi. Üstü örtülü bir şekilde fotoğraflarının paylaşıldığı yerli otomobilin dizaynı spor araba formunda yapılmış gibi görünmekte.

İnce led farlara sahip olan yerli otomobilin bu farların arasındaki krom materyal ile ön kaputun sportif görünümlü bir hal almasını sağlamakta. Ayrıca tasarımcı Karabulut, otomobilin dizaynında çift taban rayına da yer vermiştir. Yerli otomobilin dizaynı hakkındaki en net bilgi, aracın elektrikli olacağı yönündedir. Buna ek olarak yerli otomobil otonom sürüşe sahip olacak son teknoloji kullanılarak üretilecektir.

Alınan bilgiler arasında henüz adı bile bilinmeyen bu yerli otomobilin daha faklı nasıl özellikleri olacağı iç ve dış dizaynında bilinmeyen ya da tahmin edilmemiş olan hangi materyallerin kullanılacağı, elektrik dışında başka bir yakıtla çalışıp çalışmayacağı merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Ayrıca bu yerli otomobilin seri üretim için fabrikasının nerelerde konumlandırılacağı da merak konusu olmaktadır. Yeni bir fabrika açılımı demek büyük bir istihdam sağlanacağı anlamına da gelmektedir.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,560
Kullanıcılar
5,026
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst