Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobili Kim Tanıtacak?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Yerli Otomobil Fiyatı Belli Mi? Yerli Otomobili Kim Tanıtacak? Yerli Otomobil Hakkında Bilinen Bilgiler neler? bunlara değindim. Yazımıza bakınız. Türkiye’nin beklediği gün geldi çattı. Yerli otomobili kim tanıtacak sorusu ile birlikte yerli otomobilin ne zaman tanıtılacağı sorusu da netlik kazandı.

Yapılan açıklamalara göre; yerli otomobil prototip tanıtımı 27 Aralık 2019 günü yapılacak ve tanıtımı Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan gerçekleştirecek. Yapılacak olan toplantıda, yerli otomobil ilk örneği olan prototipi Erdoğan’ın kullanması bekleniyor.

Yerli Otomobili Kim Tanıtacak​

Geçtiğimiz günlerde, yayınlanan yerli otomobil prototip görüntüsü herkeste merak uyandırdı. Yerli ve milli ilk otomobil örneği, her ne kadar üzeri kapatılmış bir şekilde halk ile paylaşılsa da, otomobilin görüntüsü hakkında genel çizgisiyle ilgili olarak fikirler oluştu.

Yerli ve milli otomobil hakkında merak edilen diğer tüm soruların cevabının 27 Aralık günü gerçekleştirilecek olan toplantıda cevap bulması bekleniyor.

Yerli Otomobil Hakkında Bilinen Bilgiler​

Türkiye’nin büyük projelerinden biri olarak ön plana çıkan, yalnızca iç pazar piyasasını değil dünya genelindeki otomotiv piyasasını ilgilendiren yerli otomobil ile ilgili olarak kesin bilinen bilgiler bulunmaktadır. Bunlardan ilki; yerli otomobili kim tanıtacak sorusu cevabıdır.

Yerli otomobil, Tayyip Erdoğan tarafından tanıtılacak ve kamuoyu bilgilendirilmesi yapılacaktır. Yerli ve milli olarak üretilecek olan otomobil ile ilgili olarak bilinen diğer bilgiler şunlardır:,
  • Üretim Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilecek. Bilişim Vadisi, Kocaeli Gebze’de bulunuyor.
  • Üretim için Bilişim Vadisi’nin tercih edilmesinin nedeni; yan sanayi otomotiv parçaları üretici firmalarına yakın olması ve konum olarak limana yakın olunması. Ayrıca, Bilişim Vadisi’nin 2018 yılından beri yazılım, robotik ve benzeri alanlarda AR-GE çalışmaları yürütmesi de büyük bir etkendir.
  • Yerli ve milli otomobiller elektrikli SUV özellikte olacak.
  • Yerli otomobillerin segmenti C seviyesinde olacak.
  • Yerli otomobillerin seri üretimi 2021 yılında başlayacak.
  • Yerli otomobillerin halka arzı ve yollar ile buluşması 2022 yılında gerçekleşecek.
  • Satış önce iç pazara yönelik olarak yapılacak ve daha sonra ihracat çalışmaları başlayacak.
  • 2030 yılına kadar yerli otomobillerin ilk örnekleri satışı yenilenerek yapılacak ve 2030 yılından sonra yerli otomobil modelleri sayısı 5’e çıkarılacak.

Yerli Otomobil Fiyatı Belli Mi?​

Yerli otomobili kim tanıtacak sorusu dışında en merak edilen soruların belki de en başında gelen soru; yerli otomobillerin satış fiyatının ne olacağı. Şu ana kadar yapılan açıklamalarda henüz yerli otomobillerin satış fiyatı ile ilgili olarak herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

27 Aralık günü gerçekleştirilecek olan toplantıda ve prototip tanıtımında bu sorunun cevabının da verilmesi bekleniyor. Fakat seri üretimin 2021 yılında gerçekleştirilecek olması ve halka ilk satışın 2022 yılının ilk çeyreğinde yapılacak olması, bu açıklamanın henüz yapılmayacağını işaret ediyor.

Dolayısı ile yerli ve milli otomobil satış fiyatı ile ilgili kesin bilgilerin, satışın yapılacağı tarihe yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,087
Son üye
Berkbaha
Üst