TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobili İlk Alacak Kimler?

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,115
Tepkime puanı
225
Yerli Otomobil Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak? Yerli Otomobili İlk Alacak Kimler? Yerli Otomobil Fiyatı Belli Oldu Mu? Tüm bunlara yanıt yazımızda... Yerli otomobil Aralık 2019 itibari ile kesinlik kazanmaya başlıyor.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, yerli ve milli araçların görüntüsüne dair fikirler oluşmaya başladı ve otomobillerin kaportasının görünümü hakkında fikir sahibi olundu.

Paylaşılan bu fotoğrafları ardından yerli otomobili alacak kimler sorusunun cevabı merak uyandırmaya başladı. Fakat konu hakkında daha önce yapılan açıklamalara göre, yerli otomobillerin ilk alıcısının kimler olacağı henüz belli değil.

Yerli Otomobili İlk Alacak Kimler?​

Yerli Otomobili İlk Alacak Kimler? Tanıtımı önümüzdeki günlerde yapılacak olan ve yapılan açıklamalar ile merak edilen sorulara cevap bulunacak olan toplantıda, bu araçlara ilk kimlerin sahip olabileceği hakkında bilgilerin verileceği de öngörülüyor.

2022 yılında halka satışının gerçekleşeceği yerli araçlar için henüz ön talep durumu söz konusu değil ve bu konu hakkında başvurular alınmıyor. Dolayısı ile yerli otomobili ilk alacak olan kişiler henüz belli değil fakat İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı’nın yaptığı açıklamaya göre, İstanbul’daki 17 bin taksici yeni çıkacak olan milli ve yerli otomobillere şimdiden talip.

Yerli Otomobil Fiyatı Belli Oldu Mu?​

Türkiye’nin ekonomik anlamdaki büyük dönüşümü olacak olan yerli otomobil üretimi henüz başladı ve bu sebeple de üretilecek olan yerli otomobil fiyatı henüz belli değil. Yerli otomobili ilk alacak kimler diye merak edenler ve bu otomobillere ilk olarak sahip olmak isteyen kişiler, yerli otomobil satış fiyatının ne olacağını da şimdiden merak ediyor.

Yerli otomobiller, Türkiye’de üretileceği için piyasada bulunan diğer otomobillerden daha uygun fiyatlarla satışa sunulacak. Elektrikli olan bu araçlar, C segmentinde üretilecek ve ihtiyaçları karşılayacak. Yerli otomobillerinden henüz satış fiyatı belli değilken, yapılacak olan toplantıda otomobilin fiyatı hakkında da bilgilerin verileceği düşünülüyor.

2021 yılında seri üretime geçilmesi planlanan ve 2022 yılında da halka satışının başlayacağı düşünülen bu otomobiller, halk arasından 2 bin kişi ile yapılan anketler sonucunda tasarlandı ve halkın beklentileri öğrenilecek proje uygulamasına geçildi. Dolayısı ile fiyat anlamında da halkın beklentilerine cevap verileceği düşünülmekte.

Yerli Otomobil Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?​

Türkiye’nin beklediği haberlerden bir tanesi; yerli otomobillerle ilgili… Ve 2019 yılı bitmeden yerli elektrikli otomobillerle ilgili olarak soruların büyük bir kısmı cevap bulacak çünkü 27 Aralık 2019 gününde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile yerli otomobil tanıtımı toplantısı gerçekleştirilecek. 27 Aralık 2019 günü, İstanbul’un çıkışında, Kocaeli ilinin ilçesi olan Gebze’de bulunan Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirileceği duyurulan tanıtım toplantısında, yerli otomobilin tüm özelliklerinin ve görüntüsünün halk ile paylaşılması bekleniyor.

Ayrıca, yerli otomobil çıkış tarihi 2022 olarak bilinen tarihin, kesinliği hakkında da bilgiler paylaşılacak. Cumhurbaşkanı, bakanlar ve TOGG üyeleri ve üretici firmaların katılımı ile gerçekleştirilecek olan toplantıda yerli otomobili ilk alacak kimler sorusunun cevabının da öğrenilmesi bekleniyor.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,928
Mesajlar
3,580
Kullanıcılar
5,293
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst