Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil Togg’un Satış Tarihini Bakan Varank Açıkladı

ADMİN

Admin
Yönetici
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği yerli otomobil Togg’un satış tarihini açıkladı. Bakan Varank, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından hazırlanan Kriter dergisinin şubat sayısına özel açıklamalar yaptı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ın bu açıklamalar arasında yerli otomobil Togg’un satış tarihini vermesi dikkatlerden kaçmadı. Bu açıklamalar yerli otomobil Togg’u bekleyenleri bir kez daha heyecanlandırdı. Bakan Varank, SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran’a verdiği röportajda, Türkiye’nin teknoloji yarışındaki yerini ve yol haritasını değerlendirdi.

Togg’un ocak ayı başında ABD’de katıldığı Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) küresel çapta ses getirmeyi başardığını söyleyen Varank, Togg’un seri üretimi hakkında son gelişmeleri paylaştı. Varank, Togg’un ilk seri üretim aracını 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından indireceğini söyledi.

Togg 2022'nin Son Çeyreğinde Banttan İnecek

Togg 2022'nin Son Çeyreğinde Banttan İnecek
Yerli otomobil Togg’un ilk serisinin üretim bandından ineceği tarihe dikkat çeken Bakan Varank açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Homologasyon olarak adlandırılan teknik yeterlilik süreçlerinin de tamamlanmasından sonra doğuştan elektrikli C segmentindeki SUV araç 2023'ün ilk çeyreğinde ticari olarak satışa çıkar.”

Mevcut durumda Togg’a yönelik yapılan eleştirilerin çoğunun yanlış veya eksik bilgiden kaynaklandığını hatırlattı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil Togg’a yapılan eleştirilerin zamanla yerini beğeniye bırakacağını ifade ederek şu açıklamada bulundu:

“Marka projelerini hayata geçirdikçe, TOGG'un 'akıllı cihaz' olarak isimlendirdiği elektrikli, ağa bağlı yeni nesil araçlar yollarda görülmeye başlandıkça bu eleştirilerin de yerini takdir ve beğeniye bırakacağına inanıyorum.” Sanayi ve Teknoloji Bakanı’ndan gelen bu açıklamalar yerli otomobil Togg’u bekleyenleri heyecanlandırmaya yetti.

Yerli Otomobil Togg 2023'te Yollarda

Türkiye’nin ve aynı zamanda Avrupa’nın doğuştan elektrikli ilk SUV modeli olmasıyla tanınan Togg üretimi için geri sayım başladı. 2022 yılının son çeyreğinde Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan tesiste üretim bandından ineceği açıklanan Togg, 2023 yılından itibaren yollardaki yerini alacak. Togg ilk etapta SUV modeli ile karşımıza çıkarken, Togg CEO’su Gürcan Karakaş’ın açıklamalarına göre 18 ay sonra da C-Sedan modeli ile satışa sunulacak.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,476
Kullanıcılar
10,284
Son üye
hhso