Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil TOGG’da Son Gelişmeler! TOGG Fiyatı Belli Oldu Mu?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) adıyla piyasaya sürülmesi beklenen yerli otomobil heyecan yaratmaya devam ediyor. TOGG hakkında yetkililerden alınan bilgilere göre, 2022 yılının sonunda seri üretim bandından çıkan araçlar, 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmüş oluyor.

Dolayısıyla ilk başta 2022 yılında yollarda olacağı söylenen TOGG üretiminde pandemi dolayısıyla aksayan üretim süreçleri sonunda 2023 yılında piyasada görmemiz mümkün olacak.

Bakan Varank’tan TOGG Açıklaması

Bakan Varank’tan TOGG Açıklaması
TOGG hakkında açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, “Türkiye'nin otomobil projesi aslında, değişen otomotiv endüstrisine Türkiye'nin bir cevabı. Biz aracı ilk ilan ettiğimizde doğuştan elektrikli olacağını, bazı otonom özelliklere sahip olacağını ve aynı zamanda fikri mülkiyet hakları bizim olduğu için bu aracı aslında teknoloji platformu olarak görmemiz gerektiğini, 'startup'ların geliştirdiği teknolojileri bu araca entegre edebileceğimizi dile getirmiştik.” ifadelerini kullandı.

Doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yapıldığının altını çizen Bakan Varank, bu konuda başarının anahtarını elinde tuttuklarını söyledi. Türkiye’nin otomobilini üretirken siyaset yapacaklarını dile getiren Varank, “Şundan emin olacağız, Cumhur İttifakı dışında gerçekten bu ülkeye hangi projeyi kazandırabiliriz diye düşünen başka hiçbir siyasi hareket Türkiye'de mevcut değil” sözleriyle dikkat çekti.

Bakan Varank’a TOGG Fiyatı Soruldu

Milyonlarca vatandaş tarafından merakla ve heyecanla beklenen TOGG projesinde fiyatların ne kadar olacağına dair sorulara yanıt veren Sanayi Bakanı şunları söyledi: “Aracın fiyatı şu andan belli değil. Şunun sözünü veriyor arkadaşlar. Araç kendi sınıfında Türkiye'deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak.” Yerli otomobil TOGG’un 2022 yılının sonunda seri üretim bandından indirilmesi planlanıyor.

TOGG tarafından üretilen yerli otomobilin elektrikli ve çevreci yönü dikkat çekiyor. Modüler bir şasiye sahip olan araç, bilişim teknolojilerini kolaylıkla entegre edebilecek. Bu sayede TOGG, kendiliğinden güçlü bir internet bağlantısına da sahip olacak. Elektrikli ve bağlantılı platforma sahip TOGG, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst