Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil TOGG’a Honda Tecrübesi Gelecek


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yerli Otomobil TOGG'a Honda Tecrübesi Gelecek Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) üretim süreci devam ederken, yeni gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz dönemde Türkiye’de uzun yıllar hizmet verdikten sonra fabrikasını kapatıp giden Honda çalışanları, artık TOGG için bilgi ve deneyimlerini aktaracak.

Honda’da yıllarca çalışıp tecrübe kazanan fakat fabrikanın kapanmasıyla işsiz kalan nitelikli personel, TOGG çatısı altında toplanacak.

Yerli Otomobil TOGG'a Honda Tecrübesi Gelecek​

Honda Türkiye Fabrika Müdürü Murat Akdaş ve 63 kişilik ekibinin TOGG bünyesine geçip çalışmalarına hemen başladığı öğrenildi. Bu gelişmenin ardından Honda’dan ayrılan diğer nitelikli elemanların da TOGG fabrikası kurulumu tamamlandıktan sonra geçiş yapacağı belirtiliyor.

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'ın "Honda'daki en önemli şeyi aldık" açıklamasıyla duyurduğu bu transfer otomotiv sektöründe büyük ses getirdi. Honda’nın kapatılan fabrikasının müdürü Murat Akdaş ve onun 63 kişiden oluşan deneyimli ekibi TOGG’a geçiş yaptı. Transferi tamamlanan bu ekip, şu anda TOGG’un prototip atölyesinde çalışmalara devam ediyor.

Üretim Sorumlusunda Yılların Tecrübesi

Üretim Sorumlusunda Yılların Tecrübesi
TOGG sosyal medya hesaplarından üretim ve montaj sürecini gösteren görüntülerin paylaşılması büyük heyecan yarattı. Bu videoda aracın montajını yaparken görüntülenen teknik personelin, Honda’dan transfer edilen nitelikli çalışanlar olduğu belirtildi.

Tekniker ve operatörlerden oluşan bu ekip, Honda fabrikasındaki edindikleri tecrübeleri TOGG’a aktarmaya başladı. Böylelikle dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden Honda’nın deneyimi de TOGG’a geçmiş oldu. Tekniker ekipteki en önemli isim olan Murat Akda, TOGG bünyesinde işe gelir gelmez kritik görevlerde yer aldı. 1997 yılında Honda Türkiye’de çalışmaya başlayıp fabrika müdürlüğüne kadar yükselen Akdaş, TOGG’da inşaat proje yönetimi ve üretim sorumluluğu pozisyonlarında görev alacak.

TOGG Transferlerinin Arkası Gelecek

Kapatılan Honda fabrikasından geçen 63 kişilik ekip dışında daha fazla nitelikli personelin TOGG’a geçiş yapacağı belirtiliyor. “Türkiye'de otomotiv sektöründe üretilen bütün değerlerin TOGG bünyesinde yeni bir değere dönüştürülmesi” amacıyla faaliyetlerine başlayan TOGG, bu hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst