Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Yerli Otomobil Togg Satış Tarihi Belli Oldu Mu?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Türkiye’nin elektrikli otomobili Togg’un ne zaman piyasaya sürüleceği merakla bekleniyor. Projeyi yöneten ve önemli gelişmelere imza atan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, elektrikli otomobil ile ilgili son gelişmeleri vatandaşların bilgisine sunmaya devam ediyor. Togg resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımlar, yerli elektrikli otomobili merakla bekleyen vatandaşları heyecanlandırmaya devam ediyor.

Togg’un ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatının ne kadar olacağı konusu gündemden düşmüyor. Yerli elektrikli otomobilin özellikleri ve fiyatı da sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Togg ne zaman satışa çıkacak? Togg fiyatı ne kadar olacak? Bu soruların yanıtları, Togg resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarla vatandaşlara aktarılıyor.

Togg Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Togg Ne Zaman Satışa Çıkacak?
Milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği yerli otomobil Togg’un satış tarihi ile ilgili önemli gelişmeler yaşandı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ın bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalar sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Ulusal basına konuşan Mehmet Fatih Kacır, yerli otomobil üretiminde kritik sürece girildiğini ve 12 ay içinde projenin tamamlanacağını söyledi. Bu kapsamda Togg için geri sayım devam ederken yerli otomobilin bu yılın son aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Togg Fabrikası Nerede?

Yerli elektrikli otomobil Togg’un fabrikası, Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan tesislerde kuruluyor. Togg boya tesisinin yüzde 88’i tamamlandı ve 19 bin 416 metre elektrik kablolama yapıldı.

Yerli otomobil fabrikasında ayrıca 21 bin 789 metre boru hattı döşendi. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, bu çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve yerli otomobilin 12 ay içinde yollarda olacağını müjdeledi.

Togg Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin kısaltmasıyla oluşturulan Togg markası, ilk yerli elektrikli otomobili üretiyor. Togg CEO'su Gürcan Karakaş, tasarımı 2019 yılı içinde tamamlanacak olan otomobilin 2022'de satışa çıkacağını açıklamış ancak pandemi sürecinde gecikmeler yaşanmıştı.

Yerli otomobil Togg’un satış fiyatı hakkında henüz net bir açıklama yapılmasa da otomobilin piyasadaki C-SUV içten yanmalı motora sahip rakipleri ile rekabet edebilecek bir fiyatla satılacağı öğrenildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst